"Degalų stotelės" vandens keliuose ir atnaujinti uostai

 „Degalų stotelės” vandens keliuose – jau ir Lietuvoje

 2022 metų navigacijos sezoną vidaus vandenų laivyba pasitinka su nauja infrastuktūra. Vidaus vandens kelių direkcija pristato atnaujintą Uostadvario uostą ir Nidos prieplauką, naujai įrengtas keturias kuro laikymo talpyklas.

Jei važiuojant automobiliu nebeturėtume galimybės pasipildyti kuro ar nebūtų pakrovimo stotelių? Tai būtų opi problema. Tokia situacija iki šio metų buvo vandens keliuose, laivybos entuziastai turėjo nepatogumų su kanistrų vežiojimusi ir kuro pasipildymu. Vidaus vandens kelių direkcija įrengia keturias mobilias „degalų stoteles” vandens keliuose – pagamino kuro laikymo talpyklas, talpinančias 10 t kuro laivams, kurios bus pastatytos populiariose laivybai vietose: Kaune (žiemos uoste), Uostadvaryje, Nidoje ir Svencelėje. Plūduriuojančios kolonėles stovės prie uostų ir prieplaukų. Papildomai bus įrengiamos dar dvi tokio pat tipo kuro talpyklos Jurbarke bei Kauno mariose. Pasaulyje tai ne naujiena, o Lietuvoje iki šiol buvo tik viena antžeminė degalinė laivams Šilutėje. Naujosios degalinės pradės veikti nuo gegužės mėnesio“ – sako Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas. Pasak jo, mobilios „degalų stotelės”, iš kurių pasipildyti benzino ar dyzelino, gali neišlipęs iš katerio yra ilgai lauktas ir išsvajotas patogumas laivybos entuziastams. Žinoma, tai ir ekologiškesnis būdas lyginant su tuo, kuomet kuras pildomas nepritaikytose vietose ir netinkamu būdu, galbūt dalis jo net išlaistoma.

„Baigiama atnaujinti vandens transporto infrastruktūra Kaune, Nidoje, Uostadvaryje yra tik dalis šio laivybos sezono naujienų, netrukus paskelbsime jų ir daugiau” –  sako Vladimiras Vinokurovas. VVKD pasitinkant naują navigacijos sezoną pasipildo 113 naujų bujų, keičia senus vandens kelių ženklus į naujus, modernius –  šviečiančius ženklus.

VVKD  iš esmės atnaujino Uostadvario uostą (Uostadvario g. 47, Uostadvario kaimas, Šilutės r.) –  įrengė naujas pontoninės prieplaukas, automatizuotą atsiskaitymą už uosto paslaugas, rekonstravo uosto aikšteles . Uoste taip pat įrengtos elektros energijos ir geriamo vandens kolonėles, slipas, netrukus pradės veikti minima „degalų stotelė”. Uostadvario uostas  tampa  Nemuno žemupio pažiba. Šiame uoste yra 18 m aukščio Uostadvario švyturys, pastatytas 1873 m. ir 1996 m. paskelbtas Lietuvos Respublikos kultūros paveldo paminklu. Netoliese yra vandens kėlimo stotis su garo turbina, kuri buvo naudojama perkelti pievose išsiliejusį vandenį į Atmatą. Šis statinys prieš keletą metų restauruotas, jame  įrengtas Šilutės polderių muziejus, o vandens perkėlimui naudojama netoliese įrengta nauja siurblinė.

Nidos keleivinė prieplauka (Adresas – Naglių g. 16, Neringos miestas) yra Nidos uosto šiaurinėje dalyje. Prieplaukos  krantinės ilgis – 130 m., ji naudojama keleiviniams laivams ( „Raketa”, „Svajonė” ir kitiems), kurie yra didesni negu pramoginiai laivai, todėl jiems  ypatingai svarbi krantinės kokybė bei saugumas. Prieplaukos krantinė (vertikali sienutė, danga pagal krantinę) atnaujinta, pastatyti laivų stovėjimą reguliuojantys ženklai.

VĮ Vidaus vandens kelių direkcija linki saugaus ir sėkmingo artėjančio naujo laivybos sezono!  

Daugiau informacijos: Daugiau informacijos:

VVKD Personalo ir komunikacijos vadovė Justina Juozapone

justina.juozapone@vvkd.lt, mob.nr.: +370 68625664

Apie Vidaus vandens kelių direkciją:

Valstybės įmonė Vidaus vandens kelių direkcija – Lietuvos vidaus vandens kelių infrastruktūros valdytojas. Direkcija, sudarydama bei gerindama sąlygas krovininei ir keleivinei laivybai, vykdo Nemuno upės, Kuršių marių ir kitų valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių priežiūrą ir plėtrą, taipogi vysto keleiviams bei kroviniams vežti skirtą infrastruktūrą. 

Direkcijos vykdoma nuolatinė vidaus vandenų kelių priežiūra – tai vidaus vandenų kelių farvaterio ženklinimas, vagos valymas, vagos reguliavimas, hidrografinių darbų vykdymas, vidaus vandenų kelių infrastruktūros aptarnavimas bei eksploatuojamų laivų ir kitų mechanizmų remontas.

Direkcijos strateginis tikslas – sukurti modernų, saugų, draugišką aplinkai vidus vandenų susisiekimo infrastruktūros tinklą, kuris efektyviai tenkintų verslo ir gyventojų poreikius. Direkcija siekia vidaus vandenų kelių geresnės sąveikos su kitomis transporto rūšimis.

Atveriame naujus kelius ir galimybes!

Pranešimą paskelbė: Justina Juozapone, VĮ Vidaus vandens kelių direkcija
 "Degalų stotelės" vandens keliuose ir atnaujinti uostai

Komentarai