Į istorinę misiją motociklu aplink pasaulį išvykę lietuviai: Pietų Amerika – tikras motociklininkų rojus

Motociklininkų pora Asta Dovydėnaitė ir Linas Mockevičius, siekiantys tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus Žemės rutulį, sėkmingai įveikė pirmuosius 10 tūkst. kilometrų. Per pastaruosius du mėnesius jie aplankė tolimiausią Pietų Amerikos žemyno tašką, pasinaudojo BMW suteikiama galimybe atlikti garantinį aptarnavimą bet kurioje šalyje ir paspaudė rankas šių metų Dakaro ralyje sėkmingai pasirodžiusiems lietuviams.

„Kiekviena šios kelionės diena mums kaip šventė, o Pietų Amerika yra tikras motociklininkų rojus. Čia neįtikėtino grožio gamta, puikūs vingiuoti keliai ir net palankiu atstumu išsidėsčiusios degalinės, kai važiuojant nuo vienos iki kitos išnaudojamas beveik visas degalų bakas. Tiesa, tenka intensyviai mokytis ispanų kalbos, nes vietos gyventojai angliškai dažniausiai nesupranta. Bet visi sutikti žmonės labai paslaugūs, stengiasi su mumis susišnekėti, domisi mūsų kelione, daugelis jų yra šiek tiek girdėję apie Lietuvą“, – teigė A. Dovydėnaitė.

Pasak jos, nepaisant nedidelių kasdienių iššūkių, kelionė vyksta  sklandžiai, o įveikto atstumo planas netgi viršytas, todėl per artimiausias savaites jie ketina keliavimo tempą šiek tiek sulėtinti. Lietuvių naudojami motociklai „BMW F 800 GS Adventure“ ir „BMW F 650 GS“ veikia patikimai ir atlaiko net pačius sudėtingiausius išbandymus prasta kelio danga, dideliu aukščiu ar karštu oru.

Be to, keliautojai jau spėjo įsitikinti, kad šių turistinių motociklų ypatybės itin tinkamos Pietų Amerikos sąlygoms, kur galima rasti geros būklės asfaltuotų kelių ir žvyrkelių, ilgų tiesiųjų stepėse ir vingiuotų keliukų aukštikalnėse. „Pietų Amerikoje įsitikinome, kad mūsų motociklai puikiai tinka vietos keliams, atstumams, oro sąlygoms ir mūsų keliavimo stiliui“, – pasakojo A. Dovydėnaitė.

Per ateinančius dvejus metus motociklais keliaujantys lietuviai planuoja aplankyti 5 pasaulio žemynus ir nuvažiuoti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą.

Susitikimas su Dakarą įveikusiais lietuviais

A. Dovydėnaitės ir L. Mockevičiaus kelionė po Pietų Ameriką prasidėjo gruodžio pradžioje, kai juos sėkmingai pasiekė jūrų transportu per Atlanto vandenyną atgabenti motociklai. Keliautojai iš karto leidosi pietų kryptimi aplankydami Čilės sostinę Santjagą ir nukeliaudami iki Argentinoje esančio miesto Ušuajos. Nuvykę iki vienos iš labiausiai į pietus nutolusių žemyno gyvenviečių, keliautojai grįžo į Santjagą, kur buvo numatę atlikti reguliarų motociklų techninį aptarnavimą, o vėliau skubėjo į San Chuano miestą susitikti su Dakare dalyvaujančiomis komandomis iš Lietuvos.

Prie San Chuano miesto jie kartu su vietos gyventojais iš arti stebėjo dešimtąjį Dakaro ralio etapą. „Svetingų vietinių gyventojų dėka tikrai žiūrėjome ralį taip, kaip jie – buvome pakviesti prie bendro stalo ir pavaišinti argentinietiškais didkepsniais“, – kalbėjo A. Dovydėnaitė.

Tačiau dar įspūdingesnės akimirkos laukė per susitikimą su Antano Juknevičiaus komandos nariais, įvykusį vėlyvu metu Dakaro lenktynių užkulisiuose. „Mūsų tautiečių komanda buvo puikiai nusiteikusi ir pasiruošusi lemiamiems lenktynių išbandymams. Neįtikėtina, tačiau mes sugebėjome patekti į lenktynių zoną ir nusifotografuoti kartu su savo motociklais“, – pasakojo A. Dovydėnaitė.

Išskirtinis dėmesys BMW atstovybėje

Dar vienas keliautojų tikslas Santjage buvo užsukti į BMW atstovybę ir atlikti garantinį naujojo „BMW F 800 GS Adventure“ aptarnavimą. Pasak L. Mockevičiaus, BMW atstovybėje jų taip pat laukė maloni staigmena – čia jie buvo aptarnauti be eilės ir jau po kelių valandų galėjo tęsti savo kelionę.

Beje, kaip pastebėjo L. Mocekvičius, BMW motociklus vairuoja labai mažai vietinių gyventojų. Pietų Amerikos keliuose dažniausiai galima išvysti kiniškus ar japoniškus motociklų modelius. „Su BMW motociklais mes tikrai išsiskiriame. Jei patys nespėjame prisistatyti, vietos gyventojai dažniausiai spėja, kad esame iš Vokietijos. O apsilankę Santjago BMW atstovybėje ir pabendravę su kitais klientais supratome, kad BMW čia yra ypatingai aukšto statuso ženklas“, – teigė keliautojas.

BMW motociklus itin ilgoms kelionėms yra pasirinkę ne tik lietuviai. Savo kelionėje motociklininkų pora sutiko amerikietį, kuris vyko iš Aliaskos, tolimiausios šiaurėje esančios JAV valstijos, iki piečiausio Argentinos miesto Ušujos, taip pat priešinga kryptimi vykstančius du brazilus. Šie keliautojai važiavo su „BMW R 1200 GS“ modeliais.

Kelionės įspūdžiais A. Dovydėnaitė ir L. Mockevičius dalinasi savo interneto dienoraštyje, kurį galima rasti čia: www.2wheeledadventures.com.

Komentarai