Kaip lietuviškas kaimo turizmas galėtų tapti dar patrauklesnis

Pastatyti kaimo turizmo sodybą prie upės ar ežero nepakanka. Reikia kažko daugiau. Šiandien norime apžvelgti keletą idėjų, kaip padaryti kaimo turizmą dar patrauklesnį, nei yra dabar.

Būkime atviri, dauguma kaimo turizmo sodybų yra pritaikyta puotoms ir renginiams, bet ne poilsiui. Erdvi salė šokiams tikrai nemaišo, tačiau yra nemažai „priedų“, kurie padaro bet kurią kaimo turizmo sodybą patrauklią ir tinkamą poilsiui, ne tik audringoms linksmybėms.

  1. Mini zoologijos sodas. Nepatikėsite, bet kai šeima atvyksta į kaimo turizmo sodybą pailsėti, žvėreliai ir paukščiai atima nemažai jų dėmesio ir suteikia gausybę teigiamų emocijų. Nesvarbu, kad tai keletas vištų, kelios katės, šunys ar ožkos. Juk visada galima lauke padaryti aptvarus ir kitiems naminiams gyvūnams, pavyzdžiui, šeškams, triušiams, jūrų kiaulytėms, nedidelį terariumą vėžliukams ar žalčiukams. Toks mini zoologijos sodas nesunkiai prižiūrimas, o su laiku gyvūnai pripranta prie didelio dėmesio ir „dirba“ su lankytojais patys. Juk už tai gauna skanėstų!
  2. Iškyla į apylinkes. Kaimo turizmas yra tuo unikalus, kad jis yra kaime – kur yra kalvų, miškų, upelių ir ežerų. Šeimininkams galima skirti pora valandų daugiau laiko ir išsivesti svečius į gamtą, pasivaikščioti po apylinkes ir su jais pabendrauti. Tai patiks ir šeimoms ir lėbautojams, kol šie dar visiškai neprisilėbavo… Ekskursijos gali būti skirtos ir suaugusiems, ir vaikams, ir mišrioms grupėms – priklausomai nuo pageidavimų ir nusiteikimo pasivaikščioti.
  3. Tiksliau – vietų fotosesijoms parodymas. Kaimo turizmo sodybos savininkai gali nusivesti svečius į tam tikras gražias vietas, kurios pasižymi įspūdingais vaizdais. Fotosesijas svečiai pasidarys patys savo fotoaparatais ir išmaniaisiais telefonais.
  4. Mini lipynių parkas. Karstytis medžiais – ne tik paaugliški pomėgiai. Lietuvoje dideli lipynių parkai susilaukė didelio populiarumo, todėl ši pramoga tinkama visai šeimai. Juk reikia tik kelių stulpų, karabinų ir štai jums keli nučiuožimai. Aišku, paslaugų sutartyje turės būti numatyta atsakomybė už susižalojimus. Juk viso vakaro metu nelaikysi ten specialiai apmokyto gido ar prižiūrėtojo.
  5. Užduočių laukas. Ši idėja įgyvendinta kukurūzų labirinte – reikia kaip orientacininkams rasti keletą punktų, pasižymėti tam tikru skaičiumi ir paskui, surasti seifą ir suvedus kodą, jį atidaryti. Tokios užduotys gali būti pasunkintos ir paįvairintos. Kelios valandos lakstymo aplink sodybą ir jos patvorius ir visko matavimas žingsniais tikrai dar niekam nepakenkė. Reikia tik šiek tiek fantazijos.

Įsivaizduokite, kad įgyvendinate visus 5 punktus. Jūsų svečiai turės ką veikti ir visą šeštadienį, ir visą sekmadienį. O ir išvyks jie pailsėję ir pakvėpavę grynu oru. Kaimo turizmas gali būti tikrai šaunus laisvalaikio praleidimo būdas visiems.

Komentarai