Intriguojantis Niujorkas: įminkite „Manhattan Bridge“ paslaptį ir surenkite geriausią pikniką gyvenime

Intriguojantis Niujorkas: įminkite „Manhattan Bridge“ paslaptį ir surenkite geriausią pikniką gyvenime

Plačios gatvės, pilnos geltonų taksi automobilių, o šaligatviais nesustodami zuja žmonės. Niujorko panoramos neįmanoma sumaišyti su jokiu kitu miestu. Kur eiti atvykus į pasaulio sostinę, nuo ko pradėti pažintį? Sakoma, kad norint išvysti visas Niujorko spalvas, šiam miestui reikėtų paskirti mėnesį. Jei laiko turite mažiau, vadovaukitės keliautojų sudarytais ir nenuvylusiais maršrutais.

Sveika, Penktoji aveniu

Net jei Niujorką lankote trumpai, norisi pamatyti kuo daugiau. Tuo įsitikino ir pigių skrydžių rezervavimo ir pardavimų sistemos „Skrendu.lt“ atstovas Norbertas Kazlauskas. Šiame mieste keliautojas su drauge praleido tik keturias dienas, bet įspūdžių negalėtų suskaičiuoti. Kelionių ekspertas dalijasi patarimais, ką pamatyti Niujorke tiesiog būtina.

„Penktoji aveniu – viena tų gatvių, kurią bent kartą privaloma įveikti pėsčiomis. Tikrieji pasivaikščiojimų entuziastai kelionę turėtų pradėti nuo apatinėje Manhatano dalyje prasidedančio Brodvėjaus ir lėtu žingsniu leistis link aukštutinės rajono dalies. Verta, nes pamatysite ir, tikiu, pajusite, kaip skiriasi atmosfera šiose miesto dalyse“, – intriguoja N. Kazlauskas.

Eidami Penktąja aveniu pastebėsite keistos, akį traukiančios formos pastatą. Tai – Niujorko pažiba ir vienas pirmųjų, dar 1902-aisiais pastatytų dangoraižių „Flatiron Building“, kuris, beje, yra įrašytas ir į JAV nacionalinių paminklų registrą. Žmonės su mielu noru sustoja viduryje gatvės ir fotografuojasi jo fone. Pakeliui ir viešoji Niujorko biblioteka „New York Public Library“. Užeikite į vidų bent trumpam, įėjimas nemokamas, o viduje – labai jauku.

Net jei nesate muziejaus fanas

Kelionę tęskite eidami link Metropoliteno muziejaus „The Metropolitan Museum of Art“. Tai vienas iš privalomų aplankyti muziejų, net jei nesate jų fanas. Čia rasite dideles ekspozicijų erdves, kuriose užfiksuota didinga meno istorija.

„Jei norėsite apeiti visą muziejų, sugaišite daug laiko, pavargsite, išalksite ir nieko nebenorėsite. Patarčiau tyrinėjimui išsirinkti vieną parodą, vieną ekspoziciją ar vieną muziejaus aukštą. Nepasigailėsite, juk apeiti visko per valandą – neįmanoma, tad geriau neskubant tiesiog mėgautis buvimu“, – teigia N. Kazlauskas.

Kitoje Centrinio parko pusėje yra dar vienas nuostabus muziejus – „American Museum of Natural History“ ir jį pamatyti verta. Aplankykite keletą salių ir leiskitės į Didžiojo sprogimo, visatos atsiradimo arba „The Big Bang“ audiovizualinę projekciją – trumpa, greita ir efektinga.

„Nusprendę eiti į Rugsėjo 11-osios Niujorko dvynių bokštų tragedijai skirtą muziejų-memorialą, nusiteikite rimtam ir visiškai nepramoginiam turiniui. Muziejus skirtas rekonstruoti ir visuomenei pateikti tądien įvykusios tragedijos chronologinę seką. Tik nuo jūsų priklauso, kiek laiko čia praleisite ir kiek ekspozicijų aplankysite, tačiau turėkite omenyje, kad turinys tikrai jautrus“, – įspėja kelionių ekspertas.

Laisvės statula – bent iš toli

Netoliese Rugsėjo 11-osios muziejaus rasite įžymiąją gatvę Wall Street. Ji veda link uosto krantinės, nuo kurios išvysite kitoje upės pusėje atsiveriančią Bruklino panoramą. Vaizdas puikus, bet vis tiek sunku jį palyginti su iš Bruklino pusės matomu Manhatanu.

„Jei žemutiniame Manhatane nuspręsite praleisti daugiau laiko, aplankykite dar vieną turistų traukos objektą – prieš bulių stojusios mergaitės skulptūrą „Fearless Girl“. Skulptūra stovi gatvės viduryje esančioje salelėje, iš šonų nuolatos zuja automobiliai, o aplinkui rikiuojasi nesibaigiančios eilės turistų, tad dėl kadro gali tekti ir pakovoti“, – teigia N. Kazlauskas.

Toliau kelias veda žemyn link uosto. Šalia jo rasite jaukų parką ir minias prie keltų išsirikiavusių žmonių. Kelionė keltu link Laisvės statulos užtruks ilgai, tad jei viešnagė Niujorke trumpa, verčiau jos atsisakyti, tačiau į Laisvės statulą pažvelkite bent iš toli!

Na, o laiką, kurį sutaupysite, geriau skirkite pasivaikščiojimams įvairiose Niujorko vietovėse. Patyrinėkite China Town (Kinų kvartalą), pasivaikščiokite po Little Italy (Mažąją Italiją), pereikite per Soho rajoną, nuklyskite į Chelsea arba leiskitės į maisto paieškas Hell’s Kitchen rajone.

„Kartu su manimi keliavo serialų „Draugai“ ir „Seksas ir miestas“ fanė. Tad mūsų žemėlapyje atsirado vieta, kurią pasaulis vadina „Friends Apartment“. Skamba daug žadančiai, bet tai tik kampinis pastatas, kurio pirmajame aukšte rasite nedidelę kavinę raudonomis sienomis. Žmonės joje ramiai užkandžiauja, o gatvėje stovintys serialo fanai mojuoja rankomis ir fotografuojasi“, – pasakoja „Skrendu.lt“ atstovas.

Visai netoliese surasite ir vadinamuosius serialo „Seksas ir miestas“ herojės Carrie Bradshaw apartamentus. Rajonai, kuriuose „gyveno“ serialo veikėjai – nepaprastai gražūs ir jaukūs, tiesiog tobuli ramiam pasivaikščiojimui.

Įminkite paslaptį 

Keliaujant po Niujorką tiesiog privalu skirti laiko Bruklinui. Pavyzdžiui, šeštadieniais jo krantinėje veikia nuostabus atviras maisto turgus – ideali vieta ilgiems savaitgalio pusryčiams su pasakiška Manhatano panorama.

„Į Brukliną eikite per „Manhattan Bridge“. Tai puiki vieta portretams. Pėsčiųjų takas ne sezono metu – beveik laisvas. Vos vienas kitas turistas ir keletas bėgikų. Priėję tilto vidurį suprasite, kodėl Brukliną rekomendavau pasiekti būtent taip. Neišduosiu“, – mįslę užmena N. Kazlauskas.

Jei turite laiko, kelionių specialistas pataria iš patikusios kavinės pasiimti maisto išsinešti ir eiti į krantinėje įsikūrusį parką. Anot N. Kazlausko, tai gali būti vienas įsimintiniausių piknikų jūsų gyvenime.

„Atgal į Manhataną pėsčiomis keliaukite „Brooklyn Bridge“ tiltu. Atmintin ilgam įstrigs jo architektūra. Tiršta žmonių minia ant šio tilto primena idilišką Niujorką vaizduojančią atvirutę. Tiesa, kadrą be fone esančių žmonių padaryti bus labai sunku“, – tikino keliautojas.

Kada geriausia lankyti Niujorką?

Ne paslaptis, kad kelionę į Niujorką labai dažnai planuojame atsižvelgdami į skrydžio kainą. Tad kada geriausiai pirkti bilietą? Universalios taisyklės nėra, tačiau N. Kazlauskas sako, kad ne sezono metu bilietai beveik visuomet pigesni. Tad jei jų ieškote dabar, dairykitės į skrydžius, vykstančius rudenį ar žiemą.

„Tikėtina, kad patikimų ir komfortiškų „Finnair“ oro linijų skrydį pirmyn ir atgal iš Vilniaus su patogiu persėdimu Helsinkyje rasite vos už 360 eurų“, – atkreipia dėmesį N. Kazlauskas.

Kelionių ekspertas į Niujorką vyko ankstyvą pavasarį, kai saulė jau aukštai danguje, bet tarp dangoraižių dar pūtė žvarbus vėjas, todėl norėjosi pasirišti šiltą šaliką. Na, o vasarą šiame mieste kartais tenka iškęsti ir 30 laipsnių alinantį karštį. Tuomet pasivaikščiojimams nusiteikusius turistus atgaivina tik trumpi vizitai į kondicionuojamas parduotuves.

Pasižvalgykite po N. Kazlausko sudarytą vietų, kurias jis aplankė Niujorke, žemėlapį https://drive.google.com/open?id=1cZ1aCHswarovmDeRbvWq48kNBoBuMFaf&usp=sharing

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

oro kondicionieriai

Komentarai