Kas įvyko Niujorke per Franko Sinatros gimtadienį ir kaip Taimso aikštė susijusi su Londonu?

Kas įvyko Niujorke per Franko Sinatros gimtadienį ir kaip Taimso aikštė susijusi su Londonu?

Net jei nesate buvę Niujorke, dalis šio miesto vietovių turbūt „žinomos iki skausmo“. Tačiau kai kurios įdomybės apie jas neatskleistos iki šių dienų. Tik nedaugelis keliautojų pasakytų, kaip atrasti seniausią Centrinio parko meno kūrinį arba kas nutiko su „Empire State Building“ per Franko Sinatros 80-ąjį gimtadienį. Jei kaip tik ruošiatės aplankyti pasaulio sostinę, įminkite jos paslaptis.

Kur nusidriekusi pasaulio sankryža?

Ar būnant Niujorke galima neaplankyti Taimso aikštės (angl. „Times Square“)? Po šį miestą ne taip seniai keliavęs pigių skrydžių rezervavimo ir pardavimų sistemos „Skrendu.lt“ atstovas Norbertas Kazlauskas sako, kad tikrai ne. Nežinia, ko šioje aikštėje daugiau: iš tolo akį traukiančių reklamų ar žmonių, atėjusių pamatyti spalvų, šviesų ir gatvės artistų šou. Taimso aikštės ritualas – sekti paskui žmonių minią, lipti ant raudonųjų laiptų, nužvelgti šviesų panoramą, pasidaryti keletą nuotraukų, lipti žemyn ir įsilieti atgal į žmonių jūrą.

„Ar jums tai patiks? Priklauso nuo to, ar mėgstate tyrinėti reklamas. Gal jas pamačius jūsų akys suspindi ir jaučiatės laimingi kaip vaikai. Vienintelis patarimas – į aikštę ateikite vakare arba naktį“, – sako N. Kazlauskas.

„Times Square“ vardą aikštė „nešioja“ kiek ilgiau nei 100 metų. Senovėje ji buvo garsi dėl nenurimstančio judėjimo – čia netildavo arklių ir jų vežimų dundesys. Pati aikštė buvo vadinama vienos Londono vietovės, garsėjusios arklių ir vežimų prekyba, vardu – „Long Acre Square“. Taimso aikštė turi ir savo pravardes. Pavyzdžiui, „Pasaulio sankryža“ (angl. „The Crossroads of the World“) arba „Baltasis kelias“ (angl. „The Great White Way“).

Aikštės pašonėje daugybė teatrų, kuriuose vienas kitą keičia miuziklai ir pasaulinio garso spektakliai. Išsirinkite norimą pramogą ir stokite į prie teatro durų išsirikiavusią eilę. Bilietus kelionių ekspertas pataria pirkti iš anksto, taip turėsite daugiau pasirinkimo galimybių.

„Mes su drauge bilietus įsigijome paskutinę minutę, tad svarbiausia, kad apskritai gavome vietų. Likome patenkinti, nes gyvai Niujorke, pasaulio meno sostinėje, žiūrėjome garsųjį miuziklą „Operos fantomas“. Už vietas paskutinėje eilėje sumokėjome 65 eurus“, – pasakoja kelionių ekspertas.

Tobula vieta stebėti saulėlydžius 

Į kurį Niujorko dangoraižį lipti? „Rockefeller Building“ ar „Empire State Building“? Dauguma keliautojų patars pasirinkti pirmąjį. N. Kazlauskas sako, kad verta kilti į paskutinį „Rockefeller Building“ aukštą, nes nuo jo atsiveria visa žemutinio Manhatano panorama, o joje galima regėti ir „Empire State Building“.

Jei Niujorke lankysitės žiemą, aplenkti „Rockefeller Building“ tiesiog nepavyks. Kalėdų laikotarpiu priešais dangoraižį įžiebiama viena gražiausių miesto eglių, kurios dydis gali siekti nuo 18 iki 30 metrų! Eglė puošiama 50 000 lempučių, o viršūnėje puikuojasi žvaigždė iš „Swarovski“ kristalų. Dar viena žiemos atostogų pramoga – „Rockefeller Building“ ledo čiuožykla po atviru dangumi, kurią tikrai esate regėję amerikietiškuose filmuose ar serialuose. Kasmet čiuožykloje apsilanko apie pusė milijono lankytojų!

„Girdėjau gandų, kad norinčių patekti į „Rockefeller Building“ – palyginti mažai. Nieko panašaus. Ant bilieto rašomas ne įėjimo laikas, bet valanda, kuriai išmušus pagaliau galėsite atsistoti į eilę. Piko metu pakilimas į viršų gali užtrukti beveik valandą. Tad, jei norite stebėti saulėlydį, gerai apskaičiuokite laiką. Panorama stulbinanti, žinoma, dėl gero kadro gali tekti ir pečiais pasistumdyti, bet pažadu, kad bus verta“, – tikina N. Kazlauskas.

Beje, ruduo ir žiema, anot N. Kazlausko, – laikas, kai Niujorkas sušvinta gražiausiomis spalvomis. Šiuo metu nesikandžioja ir rudenį–žiemą įvyksiančių skrydžių kainos. Komfortiškų „Finnair“ oro linijų skrydį pirmyn ir atgal iš Vilniaus su greitu persėdimu Helsinkyje galite rasti maždaug už 360 eurų.

Kartą per Franko Sinatros gimtadienį…

Jei kojos visgi ves į „Empire State Building“, žinokite, keliaujate tiesiai į Niujorko širdį. Architektūrinė įžymybė buvo pastatyta per kiek daugiau nei metus ir iškart tapo aukščiausiu dangoraižiu pasaulyje, o dabar patenka į aukščiausiųjų 30-uką. „Empire State Building“ lankytojams atviras 365 dienas per metus nuo 8 val. ryto iki 2 val. nakties. Paskutinis liftas žmones išleidžia 1:15 val.

7-ajame dešimtmetyje sumanyta „Empire State Building“ apšviesti įvairiausiomis spalvomis. Prigijo tradicija spalvas keisti priklausomai nuo šalyje minimų švenčių ir įvairių kitų svarbių progų. Anuomet pakeisti „Empire State Building“ apšvietimą darbuotojams užtrukdavo 6-ias val., tačiau 2012 metais dangoraižyje buvo įdiegta moderni apšvietimo sistema. Dabar pastatą galima apšviesti net 16 milijonų skirtingų atspalvių kombinacijų. 

„Empire State Building“ spalva visada ką nors reiškia. Apšvietimu gali būti išreiškiamas palaikymas sporto komandai ar pagerbiamas garsus asmuo. Pavyzdžiui, per dainininko Franko Sinatros, kuris dėl savo akių žydrynės dar buvo vadinamas „Ol’ Blue Eyes“, 80-ąjį gimtadienį dangoraižis nušvito mėlynai.

„Norint patekti į „Empire State Building“, tenka iškęsti oro uostą primenančią patikrą. O įveikus šį iššūkį, laukia kitas išbandymas – eilė prie lifto. Dangoraižis garsėja ir tuo, kad ant jo stogo galima surengti vestuves. Tokia galimybė pasitaiko tik kartą metuose. Vestuvių ceremonijas „Empire State Building“ organizuoja Vasario 14-ąją. Jeigu kaip tik dabar kurpiate sužadėtuvių scenarijų, žinokite, kad dangoraižyje prieinamos ir saksofonininko paslaugos“, – pasakoja „Skrendu.lt“ atstovas.

Ir Centrinis parkas nustebins

Niujorko Centrinis parkas, ko gero, patektų į populiariausiųjų miesto vietų 5-uką. Per metus jį aplanko apie 40 mln. žmonių. Prie žymiųjų parko objektų, pavyzdžiui, „Bethesda“ fontano ar „Strawberry Fields“ memorialo buriuojasi minios lankytojų ir tik nedaugelis keliautojų skiria laiko atskleisti kitoms parko paslaptims.

Viena jų – skulptūra „Eagles and Prey“, sukurta prancūzų skulptoriaus Christophe`o Fratino. Manoma, kad tai yra seniausia parko skulptūra, pastatyta 1863-iaisiais, kai dar nė pats parkas nebuvo visiškai įrengtas. 

„Teigiama, kad grobį užpuolusius du erelius vaizduojantis meno kūrinys, tai – nuolatinės gamtoje vykstančios kovos simbolis. Ne visi pritarė šios skulptūros apgyvendinimui parke. Meno kritikas Clarence`as Cookas nuogąstavo, kad laukinę sceną vaizduojanti skulptūra sugriaus parko grožį ir ramybės pojūtį“, – pasakoja keliautojas.

Na, o jeigu pasiilgsite Europos, dalelę jos galėsite atrasti Niujorko Centriniame parke esančiame sode „Conservatory Garden“. Jis padalintas į tris dalis: itališkąjį, prancūziškąjį ir angliškąjį sodus. „Tai ne tik viena spalvingiausių, bet ir ramiausių parko zonų. Tad jei ieškote pabėgimo nuo visur zujančių žmonių ir niekada nenutylančio triukšmo, slaptieji Niujorko sodai – pati geriausia vieta“, – tikino N. Kazlauskas.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Komentarai