Kazlų Rūdą papuoš žymaus gatvės dailininko kūrinys

Kazlų Rūdą papuoš žymaus gatvės dailininko kūrinys

Jau mėnuo kaip Kazlų Rūdoje triūsia žymus gatvės dailininkas Arminas Raugevičius. Jo tikslas – pilką garažo sieną paversti nuotaikingu paveikslu, kuris atspindėtų Kazlų Rūdos istoriją.

Arminas Raugevičius – profesionalus menininkas, baigęs Dailės akademiją. Į gatvės meną pasuko prieš kelis metus. Atrodytų, nupiešti piešinį ant pastato sienos reikia baigti atskirus mokslus, tačiau Arminas sako, kad tai nėra tiesa – svarbu yra turėti dailininko talentą. Dailės principai yra universalūs, skiriasi tik tapybos ir piešimo technika. Dar prieš kelis metus Arminas paveikslus ant sienų piešė paprastais teptukais. Tačiau piešti ant nelygių sienų patogiau yra su purškiamais dažais – purškiami dažai tolygiau gula ant nelygaus plytų ar betono paviršiaus, sako Arminas.

Atrodytų, kad visuotinės robotizacijos metu net ir sienų tapybą gali pakeisti robotai, tačiau Arminas sako, kad taip greičiausiai nebus. Taip, robotas palengvintų kai kuriuos darbus, tačiau žmogaus darbas visada išliks svarbiausias, nes kiekvienas menininkas į kūrinį įdeda savo asmenines mintis.

Šis piešinys, kuris atsiras Kazlų Rūdoje prie Turizmo ir Verslo informacijos centro esančių garažų Atgimimo gatvėje – nėra didelis, sako Arminas. Lietuvoje sienų tapyba užsiima nemažai menininkų, tačiau tik keletas iš jų sugeba piešti didelius piešinius ant sienos. Šiems projektams reikia ne tik meninių žinių, bet ir daugybės kitų sugebėjimų – reikia išmanyti tokių darbų logistiką bei žinoti kitus techninius klausimus.

Tačiau bene sunkiausias darbas buvo ne pilkos ir niūrios garažo sienos ištapymas, bet pačio paveikslo eskizo sukūrimas, kuris turėjo atspindėti Kazlų Rūdos miesto istoriją. Būtent tokia užduotis buvo iškelta gavus Lietuvos Kultūros Tarybos bei Kazlų Rūdos savivaldybės finansavimą projektui „Nupieškime Kazlų Rūdą“. Prie šio prisidėjo visa komanda, tarp jų ir projekto partneriai Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokykla, sako Kazlų Rūdos TVIC turizmo vadybininkė Domininka Živelienė. Nėra taip lengva sukurti piešinį, kuris atspindėtų visą miesto istoriją. Todėl po ilgų diskusijų nuspręsta, kad pilką garažų sieną pakeis saulės nutvieksti senųjų Kazlų Rūdos gyventojų portretai. Tad kiekvienas, apsilankęs Kazlų Rūdoje, šiame paveiksle galės pabandyti rasti savo prosenelių portretus. Ne paslaptis, kad pavardės, turinčios šaknį „KAZL“ yra populiariausios Lietuvoje, tad ką gali žinoti, gal būt Jūsų proseneliai yra kilę iš Kazlų Rūdos?

Beje, menininkas Arminas projekto metu ne tik tapė paveikslą, bet ir vedė edukaciją Rimvydo Žigaičio meno mokyklos mokiniams. Edukacijos metu mokiniai pasiūlė vieną neįtikėtiną idėją. Ar ji  virs realybe – sužinosime jau netrukus.

Įgyvendinti šį projektą padėjo ir vietos verslo įmonės. Projekto rengėjai už pagalbą nuoširdžiai dėkoja UAB „Šamoto centras” direktoriui Algimantui Bučinskui.

Pranešimą paskelbė: Udrius Armalis, VŠĮ Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos
Kazlų Rūdą papuoš žymaus gatvės dailininko kūrinys

Komentarai