Kelionės į Graikiją tikslas – nuostabios salos. Kurias aplankyti?

Per amžius Graikijos salos buvo pagrindinė šalies morfologijos ypatybė ir neatsiejama kultūros dalis. Ar žinote, kad Graikijai priklauso apie 6000 salų ir salelių, išsibarsčiusių Graikijos jūrose, iš jų 227 salos yra apgyvendintos, o kelios jų yra pagrindinis kelionės į Graikiją tikslas? Taip, tikrai, Graikijos salos traukia daugybę turistų savo grožiu, paplūdimiais, architektūra, maistu ir draugiškais gyventojais.

Šiandien, nuostabios Graikijos salos, kurioms reiktų skirti daugiau nei dieną, norint palepinti akis vaizdais, sielą – kultūra, kūną – saulės spinduliais bei jūros bangomis.

Skirtingiems poreikiams – skirtingos salos

Visi turime skirtingų norų, poreikių ir įsivaizdavimą, kas yra geros atostogos ir poilsis. Todėl trumpas gidas, kur vykstama su kokiais poreikiais.

  • Geriausi paplūdimiai: Kreta, Mikonas, Naksas, Milosas, Parosas, Iosas, Lefkada, Zakintas, Rodas, Karpatas.
  • Geriausios vietos poilsiui šeimoms su vaikais: Agios Georgios paplūdimys Nakse ir Agios Nikitas Lefkadoje.
  • Vakarėliams geriausiai tinka: Rojaus paplūdimys Mikėnuose ir Pounta paplūdimys Parose.
  • Burlenčių sportui geriausiai tinka: Mikri Vigla Nakse, Golden Beach Parose, Prasonisi Rode, Vassiliki Lefkadoje.
  • Geriausia vieta jėgos aitvarų sportui: Pounda (uostas) Parose.

Graikija – šimtai šiltų ir švaraus smėlio paplūdimių

Ką reiškia 6000 salų? Tai 13,676 km pakrantės linijos. Graikija turi ilgiausią Europoje pakrantės liniją. O tai itin daug smėlio, jūros, bangų ošimo ir erdvės poilsiui. Ir tai ne bet kokie paplūdimiai, o vieni geriausių, kasmet įvertinami Mėlynosios vėliavos įvertinimu. O natūralūs, atokūs paplūdimiai yra idealūs pabėgimui nuo žmonių, poilsiui natūralioje aplinkoje.

Norint pasimėgauti Graikijos paplūdimiais, geriausia vykti tarp gegužės mėnesio ir spalio pradžios, tuomet geriausia oro ir vandens temperatūra, garantuojanti geriausią poilsį.

3 ikoniškos Graikijos salos

Yra salų, kurios iš karto iškyla mintyse, kuomet paminime Graikiją ir salas. Ir ne veltui šios salos yra ikoniškos – jos turi tai, kas priverčia keliautojus išsižioti ir parsivežti namo nuostabių kadrų bei atsiminimų.

Kreta

Didžiausia Graikijos sala tikrai turi ką pasiūlyti: smėlio paplūdimiai, masyvūs kalnai,mitais ir legendomis apipintos istorinės vietos, boutique viešbučiai ir „viskas įskaičiuota“ viešbučių kompleksai. Kreta yra pakankamai toli pietuose, tad čia išties ilgiausia vasara ir šilčiausia žiema.

Santorini

Kelionės į Graikiją metu aplankyti Santorinį iš ties romantiška idėja. Čia namai tarsi iš cukraus kubelių, bažnyčios su mėlynais kupolais ir įspūdingi ugnikalnio vaizdai. Norisi įspūdžių ir romantikos? Tuomet žinokite, kad įsimintiniausios viešnagės Santorinyje yra urviniuose viešbučiuose, išraižytuose užtvindytos kalderos stačiose uolose.

Korfu

Korfu yra žaliausia Graikijos sala su daugiau nei 60 paplūdimių ir nuo pašalinių akių pasislėpusių įlankų. Jei poilsį vakare norite pratęsti kultūra ir maistu, užsukite į Korfu centrą, kuriame gausu Venecijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Graikijos architektūros, istorijos ir virtuvės.

Komentarai