Kelionių vaistinėlė: maistas vietoj vaistų

Kelioniniame lagamine visada turėtų atsirasti vietos vaistinėlei arba vaistams, kurių gali prireikti kelionės metu. Visgi, jei esate iš tų žmonių, kurie daiktus į lagaminą krauna likus vos dienai iki kelionės arba dar tos pačios dienos rytą, labai tikėtina, kad apie vaistinėlę galite ir pamiršti. Anokia čia bėda, juk vaistų galima nusipirkti vaistinėje? Galima, tačiau ne visose šalyse tradiciniai vaistai taip lengvai prieinami, o ir vaistininkas gali nė velnio nesuprasti, ko jums reikia.  Laimei, yra gausu produktų, kurie gali pagelbėti nerimtais sveikatos sutrikimų atvejais.

Įgėlė medūza? Jums prireiks acto

Nors medūza iš pirmo žvilgsnio atrodo gležnas ir visai nekaltas padarėlis, tačiau jos įgėlimą atsiminsite ilgai ir tai tikrai nebus pats gražiausias prisiminimas. Visgi, skausmą gali numalšinti paprasčiausias actas, kurio tikriausiai yra kiekvienoje viešbučio virtuvėje. Užsipilkite acto ant įgėlimo, vėliau tą vietą praskalaukite jūros vandeniu. Tiesa, labai svarbu pašalinti medūzos plaukelius, juos galite nugrandyti tiesiog paplūdimyje rastu akmenuku arba kreditine kortele. Atminkite, niekada ant vietos, į kurią įgėlė medūza, nepilkite alkoholio arba švaraus gėlo vandens, nes skausmas ir odos sudirgimas tik dar labiau sustiprės.

Druska ant žaizdų?

Posakis „nepilk druskos ant žaizdos“ neturi nieko bendra su realiomis žaizdomis. Druskos tirpalas tinka ne tik malšinti gerklės skausmą, bet ir gydant negilias žaizdas ar opas, atsivėrusias burnoje. Reguliariai išvalykite žaizdą nestipriu druskos tirpalu ir po kelių dienų vėl būsite sveiki kaip ridikai. Tiesa, druskos tirpalas iš pradžių gali deginti, tačiau skausmas greitai praeina.

„Coca Cola“ gali būti ir naudinga

„Coca Cola“ pats populiariausias gėrimas visame pasaulyje, jo rasite bet kuriame bare ar kavinėje. Žinoma, apie tai, kad šis gaivusis gėrimas tinka tik vamzdžiams valyti, kalbama jau seniai, tačiau „Coca Cola“ turi ir privalumų, ypač tada, jei jums cvaktelėjo vapsva. Gėrime gausu fosforo rūgšties, kuri neutralizuoja vapsvos šarminį geluonį, tačiau „Coca Cola“ negalima naudoti, įgėlus bitei, nes jų nuodai yra rūgštinio pagrindo. Tad patys puikiai suprantate, kas nutiks susimaišius dviems rūgštims.

Kava ramiam miegui

Skamba neįtikėtai, tiesa? Tikrai nerekomenduojame gerti kavos prieš miegą, tačiau jei prie ausies nuolatos zvimbia uodas ar kiti vabzdžiai kelia ausiai nemielus garsus, į lėkštutę įpilkite kelis šaukštelius kavos ir padekite. Degančios kavos kvapo vamzdžiai negali pakęsti, todėl į jūsų miegamąjį tikrai nesiverš, o jums nereikės gailėtis, kad namuose palikote purškalą nuo vabzdžių.

Cinamonas vėl „užkurs“ skrandį

Nuvykti į kitą šalį ir neišmėginti vietinės virtuvės, tikra nuodėmė. Visgi, nauji patiekalai, neįprasti prieskoniai ir maisto produktų deriniai gali būti tikras šokas jūsų skandžiui, kuris yra pripratęs prie šiek tiek prėskos lietuviškos virtuvės. Tad, jei indiškas kario troškinys ar portugališka jūros gėrybių sriuba nori „išlipti lauk“, cinamono šaukštelis situaciją gali pataisyti. Cinamonas pasižymi itin stipriomis antimikrobinėmis savybėmis ir  švelnina pykinimą.

Kai atsidaro „apatiniai vožtuvai“

Viduriavimas menkas malonumas, todėl ištikus tokiai nelaimei, parduotuvėje ar prekybos centre reiktų pasižvalgyti natūralaus jogurto, kurio sudėtyje yra gyvųjų bakterijų. Jogurtas – tai natūralus probiotikas, kuris gali padėti nuo viduriavimo ir nuraminti virškinamąją sistemą. Jei nerandate jogurto, pasižvalgykite kmynų. Kmynų arbata jau nuo seno laikoma vienu efektyviausių natūralių vaistų nuo viduriavimo .

Įveikti stresą padės bananai

Milžiniška eilė oro uoste, atidėtas skrydis, dingęs lagaminas – visos šios nemalonios, tačiau keliautojams puikiai pažįstamos situacijos, kelia stresą ir įtampą, kuri gali tapti kitų negalavimų priežastimi. Tad, jei nervai nebelaiko, o nuotaika milžiniškais kūliais ritasi žemyn, suvalgykite bananą.  Banane yra net 14 g cukraus, kuris padės smegenims pasigaminti serotonino – laimės hormono. Be to, bananai puikus energijos šaltinis!

Kai kremas nuo saulės liko namuose

Nors į šiltus kraštus ir vykstame pasimėgauti saulės voniomis, tačiau viskam turi būti saikas. Odą nuo nudegimų gali apsaugoti avokado aliejus. Ši priemonė ramina, švelnina ir drėkina odą, puikiai apsaugo nuo žalingų saulės spindulių. Be to, avokadų aliejus yra puikus kondicionierius, todėl po maudynių druskingame vandenyje reiktų nepamiršti juo palepinti savo plaukų.

 

Save

Komentarai