Kodėl tavo visai neturtingas draugas keliauja daugiau nei tu?

Erzina, jog tavo visai iš pažiūros nedaug uždirbantis draugas keliauja daugiau nei tu ir yra buvęs tokiose šalyse, apie kurias gali tik pasvajoti? Matyt jis protingas keliautojas, iš kurio galėtum pasimokyti . Tuomet galėtum traukti į tolimas, egzotines šalis, apsistoti įdomiose ir netikėtose atostogų viešbučiuose ir apartamentuose, lankyti  turistų pamėgtas vietas ir visai nesiskųsti, jog išleidi begalę pinigų. Dalinamės praktiškais patarimais, kurie padės įgyvendinti šį tikslą.

Būti lojaliu  – apsimoka

Nervina daugybė nuolaidų kortelių piniginėje? Taip, išties jos užima daug vietos, kai kurios retai naudojamos, tad kažkur paliekamos, o prireikus negalima rasti. Tačiau jos gali būti ir naudingos keliaujant. Ypač kortelės, kuriose renkamus taškus ar nuolaidas galima panaudoti keliose įmonėse, tuo tarpu ir susijusiose su kelionėmis. Štai, pavyzdžiui, PINS kortelė tinka atsiskaityti Topocentro parduotuvėse, Lukoil Lietuva, Miesto Zona,  o kortelėje sukauptus taškus išleisti autonuomos kompanijose arba Air Baltic.

Lojaliu būti apsimoka ir užsakant paslaugas, tad verta rinktis tarptautines kompanijas, turinčias atstovybes visose šalyse. Pavyzdžiui, nuomojantis automobilį kelionės metu, visuomet iš tos pačios įmonės, galima tikėtis geresnės kainos. Taip pat ir sulaukti įdomių pasiūlymų, pavyzdžiui, kažko gimtadienio proga. Populiarus viešbučių užsakymo portalas rekomenduoja tapti registruotais nariais ir siūlo po 5 įvykusių kelionių pasinaudoti lojalaus kliento privilegijomis bei 10 proc. nuolaida apsistojimui visuose viešbučiuose.

Dalinimosi ekonomika – taupymui ir uždarbiui

Geriausi žinomi dalinimosi ekonomikos pavyzdžiai yra Airbnb ir Uber. Airbnb leidžia keliauti ir jaustis kaip vietiniam, nes čia nerasi viešbučių, o apsistosi apartamentuose ar žmonių namuose. Padori kaina, malonus ir šiltas aptarnavimas, nes visur tave sutiks kaip mylimiausią ir laukiamą svečią.

Atostogas derink kuo anksčiau

Nesvarbu, kokį darbą dirbi, žinai sezonus, svarbių ataskaitų rašymo deadline, laikus, kuomet visi eina iš proto ir dirba viršvalandžius ir kuomet nėra ką veikti ir šefas primygtinai siūlo kam nors eiti atostogų. Taip pat žinai, kas tave įprastai pavaduoja atostogų metu. Svarbūs jubiliejai ir vestuvės paprastai jau žinomos taip pat iš anksto. Taigi, pasiimk kalendorių ir išsirink kelis palankiausius laikus atostogoms, suderink su antrąją puse ar kelionių draugais, pakalbėk su pavaduojančiu kolega apie jo planus ir pirmyn į atostogų idėjų paieškas. Radus gerą ir pigų pasiūlymą skrydžiui, nereikės sukti galvos ar pavyks gauti atostogas ar ne, nes visą aiškinimąsi kada gali atostogauti, jau būsi padaręs. Beje, vos tik įsigijus bilietą, parašyk prašymą atostogoms. Nesvarbu, jog iki jų bus 2-3 mėnesiai, bet jau būsi garantuotas, jog tave išleis.

Išmok keliauti su viena kuprine

Daug išlaidų patiriama, jei keliaujama su registruotu bagažu. žinoma, jei keliauji į Islandiją ir reikia termo rūbų ir atsarginės striukės, greičiausiai su kuprine neišsisuksi. Tačiau jei keliauji į šiltus kraštus, kur visą laiką būsi su šortais ir maikute, tai ar reikia registruoto bagažo? Keliauk su tokio dydžio lagaminu, kokį galima įsinešti į lėktuvo saloną, tuomet bagažas bus nemokamai. Kaip sutilpti į vieną lagaminą? Apie tai atskiras straipsnis, tačiau pagrindinė idėja, rinktis praktiškus ir universalius drabužius, kad juos galima būtų kaitalioti ir kasdien atrodyti kitaip. Taip pat verta rinktis vietas, kur galima išsiskalbti rūbus – šis pasirinkimas sumažina reikiamų drabužių skaičių kelis kartus.

Komentarai