Laikas tepti slides: slidinėjimo naujienos ir patarimai, kokį kurortą rinktis


Laikas tepti slides: slidinėjimo naujienos ir patarimai, kokį kurortą rinktis

Slidinėjimo karštinė kasmet vis stipriau apima ir Lietuvos aktyvių atostogų mėgėjus. Kaip keliauti pigiausia ir patogiausia, kada užsisakyti skrydį, kad slidės būtų gabenamos nemokamai, kur vykti su šeima, o kur – su mylimuoju, ko paragauti besirenkantiems iš Italijos ir Austrijos kavinių, restoranų meniu ir kokias naujas slidinėjimo žemes šiemet galima atrasti? Į šiuos ir kitus klausimus atsako tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ produkto vadybininkė Edita Liumparaitė.

Tarp naujienų – Karintija

Tradiciškai, didžiausi slidinėjančiųjų srautai vyksta į Austriją. „Šiemet dar labiau praplėtėme slidinėjimo Austrijoje krypčių asortimentą – tuoj po Naujųjų metų, sausio 6-ąją, slidinėjimo aistruolius skraidinsime į Karintijos regionui priklausantį Klagenfurtą. Karintijos slidinėjimo trasas išbandyti kvies populiarūs Bad Klainkirchaimo, Nasfeldo ir Kačbergo kurortai“, – pasakojo E. Liumparaitė.

Slidinėjantiems su vaikais

Austrijoje šeimos dažniausiai renkasi apgyvendinimą Bad Hofgaštaino, Kaprūno, Cel am Zė kurortuose. Ne mažiau patrauklus pasirinkimas į kalnus išsiruošusiems su vaikais yra ir šio sezono naujienos – Bad Klainkirchaimas ir Kačbergas, esantys Karintijos regione.

„Palyginti su kitais kurortais, pastaruosiuose trasos ne tokios stačios, platesnės, veikia daug slidinėjimo mokyklų. Taip pat čia atvykti skatina ir šeimoms pritaikyti, vaikams skirtų pramogų gausa pasigirti galintys viešbučiai“, – vardijo E. Liumparaitė. Tuo tarpu Italijoje šeimos su vaikais dėl tinkamos slidinėjimo trasų infrastruktūros ir apgyvendinimo geriausiai jaučiasi Val di Fasos regione ir Pinzole.

Keliaujantiems tik su antra puse

Slidinėti vykstančioms poroms į Italiją geriausia apsistoti kiek brangesniame Madona di Kampiljo kurorte. „Be gerų trasų, šiame kurorte gausu ir romantiškų, itališką temperamentą išsaugojusių kavinių, restoranų, kur vakarais groja gyva muzika ir rengiamos diskotekos, – kalbėjo produkto vadybininkė. – O štai išskirtinę architektūrą vertinančioms poroms pravartu apsistoti Austrijoje įsikūrusiame Bad Gaštaine. XVIII–XIX a. laikus menantys senoviniai viešbučiai, aukšti, grakštūs pastatai, iškilę ant nedidelių žemės lopinėlių stačiuose kalnuose suteiks atostogoms ypatingo žavesio.“

Beje, jau minėtasis Kačbergas yra puikiai pritaikytas ne tik šeimyniniam, bet ir įsimylėjėlių poilsiui, bei siūlo itin netikėtas galimybes – pavyzdžiui, susituokti kalnuose. Tuo tarpu draugų kompanijoms „subalansuoti“ praktiškai visi Austrijos ir Italijos kurortai, tik reikia tinkamai įsivertinti slidinėjimo lygį.

Alpės vienos, bet slidinėsite – kitaip 

Kasmet vykstantys į kalnus iš dalies tampa vienos arba kitos šalies gerbėju. Nors ir vienur, ir kitur galima atrasti trasų ir pažengusiesiems, ir pradedantiesiems, taip pat abiejose šalyse gerai išvystyta infrastruktūra ir išsaugotas architektūrinis, kultūrinis paveldas, vis dėlto tarp Austrijos ir Italijos galima įžvelgti ir tam tikrų skirtybių.

„Štai, pavyzdžiui, Austrijoje sezonas prasideda anksčiau nei Italijoje. Austrijoje geriausia slidinėti nuo sausio, o Italijoje nuo vasario mėnesio. Paprastai rekomenduojame kurortą rinktis arčiau ledyno, tuomet būsite tikri, jog jame visada bus sniego. Tuo tarpu prie pat Italijos sienos įsikūręs Nasfeldas garsėja itin modernia įranga ir sniegą garantuoja net iki balandžio mėnesio“, – sakė E. Liumparaitė.

Apgyvendinimo sąlygos panašios abiejų šalių kurortuose, o kambariai jaukūs ir tvarkingi. „Tiek Italijoje, tiek Austrijoje apgyvendinimo paslaugos – itin kokybiškos. Gal tik Italijoje daugiau viešbučių labiau akcentuoja ekologiją, todėl interjeruose dažniau naudojamos natūralios medžiagos, rekomenduojama eikvoti mažiau išteklių, pvz., vandens ir t. t.“ – pasakojo „Tez Tour“ produkto vadybininkė.

Kur linksmiau?

Kalbant apie Après Ski pramogas, Austrijoje pastarosios yra gerokai triukšmingesnės, o Italijoje renkasi santūresnė publika. Tačiau išbandyti žygius sniego batais, taip pat sudalyvauti naktiniuose žygiuose į kalnus ar vakarienėse kalno viršūnėje, nusileisti nuo kalno rogutėmis ar išbandyti lyguminių slidžių trasą  ir, žinoma, SPA, galima ir itališkojoje, ir austriškojoje Alpių dalyje.

„Kadangi slidinėjimo Austrijos ir Italijos kurortai nėra labai nutolę vienas nuo kito, virtuvės juose daugmaž panašios. Tačiau tik viešėdami Austrijoje paragausite tikro tradicinio štrudelio ir blynelių sriubos Frittaten Suppe. O štai Italijoje po kalnų pramogų galima paragauti vietinio likerio Bombardino, šafraninio daugiaryžio ir itališko deserto Panna Cota“, – sakė E. Liumparaitė.

Automobiliu ar lėktuvu?

Nors vis dar yra dalis slidinėtojų, kurie į Austrijos ir Italijos kurortus keliauja savarankiškai automobiliu, „Tez Tour“ atstovė pabrėžia, jog kur kas labiau apsimoka kalnus pasiekti įsigijus kelionės paketą su tiesioginiu skrydžiu.

„Kelionė į Austriją ar Italiją lėktuvu, vietoj paros ar dviejų važiavimo automobiliu vien į vieną pusę, užtruks vos 3 val. – vadinasi, taip sutaupysite laiko slidinėjimui ir atostogų dienų. O štai kelionės paketu pasirūpinę pirmieji, t. y. užsisakę iš anksto, maždaug prieš 6-3 mėn., ne tik mažiau išleisite, bet dar ir slidinėjimo įrangą galėsite gabenti nemokamai“, – žadėjo kelionių žinovė. 

Pranešimą paskelbė : – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Komentarai