Lėktuve su kūdikiu: ką turėtumėte žinoti?
|Mažosios jūsų kopijos (kūdikio – jei nesupratote apie ką čia mes) atsiradimas šeimoje nereiškia, jog dabar, iki kol šiam sukaks 18-ika, teks sėdėti užsidarius tarp keturių sienų. Jaunos šeimos, keliaujančios lėktuvu su mažyliais – gana dažnas reiškinys: vieni vyksta atostogauti, kiti – aplankyti svetur gyvenančių artimųjų. Neabejotinai pati baisiausia patirtis – pirmas kartas su mažąja atžala lėktuve. Mamos-keliauninkės noriai dalinasi patarimais, praversiančiais pirmojo skrydžio metu.
Prisiminkite, jog turite pirmenybę.
Tėvų, skrendančių su mažais vaikais, pirmenybinis įlaipinimas priklauso nuo konkrečių avialinijų taisyklių: vienoms tai atrodo savaime suprantama, tuo tarpu kitos, pageidaujantiems tokios „privilegijos“, siūlo papildomai susimokėti. Jei, tokiu atveju, nusprendėte papildomai neatverti piniginės, tačiau matote, jog laukimas prie įlaipinimo jums ir vaikui virsta kančia, nesikuklinkite ir pasibelskite į bendrakeleivių sąžinę. Neabejojame, jog atsiras supratingų žmonių, įsijaučiančių į jūsų situaciją.
Pasirūpinkite visais reikiamais dokumentais.
Biurokratija – negailestingas aparatas, kuriam bus nei motas, jei jūs, neturėdamos reikiamo popieriuko, verksite su kūdikiu ant rankų. Norint išvengti tokios nepavydėtinos situacijos, būtina iš anksto pasirūpinti visais reikalingais dokumentais. Kai skrendama su abiem tėvais, užtenka turėti mažojo keleivio pasą ar asmens tapatybės kortelę, keliaujant su vienu iš tėvų, reikalingas kito sutikimas. Rekomenduotina su savimi turėti ir vaiko gimimo liudijimą: šis dokumentas gali būti itin naudingas tuo atveju, kai tėvų pavardės yra skirtingos.
Įvaldykite vaiko maitinimo techniką skrydžio metu.
Prieš kelionę leiskite kūdikiui šiek tiek praalkti, o maitinimą krūtimi ar iš buteliuko, kaip nuraminimo bei prevencinę priemonę nuo ausyčių užgulimo (suaugusiam nemalonus jausmas, tai ką kalbėti apie šio reiškinio priežasties nesuprantantį mažylį), naudokite lėktuvo pakilimo bei nusileidimo metu.
Pasirūpinkite reikiamu bagažu.
Vežimėlį (šį prieš tai saugiai supakuokite) palikite bagažo skyriuje, o su savimi pasiimkite tik svarbiausius vaiko daiktus: pora sauskelnių, drėgnos servetėlės, patiesaliukas, atsarginis rūbų komplektas, čiulptukas, apklotas (jei lėktuve būtų vėsu). Idealu, jog, lipant į lėktuvą su kūdikio bagažu, mažylis bus patogiai įsitaisęs nešioklėje.
Prieš skrydį pakeiskite sauskelnes.
Nuo mažų netikėtumų, kai vaikas, vos tik siurbtelėjęs porą gurkšnių pieno, „prikrauna“ į kelnes, apsaugota nėra nei viena mama, tačiau padarykite viską, jog išvengtumėte itin nepatogios patirties bandant pakeisti sauskelnes lėktuvo tualete – padarykite tai prieš pat įlipant.
Tėveliai, išlikite ramūs!
Mažieji, tarsi kokie radarai, „nuskenuoja“ tėvų emocijas ir analogiškai į šias reaguoja. Jei jūs, galvodama apie tai, kaip vaiką gali paveikti skrydis, nerimausite, natūralu, jog ir mažylį gali ištikti nevaldomas isterijos priepuolis. Nusiraminkite ir, plačiai šypsodamasi, užimkite savo vaiką ar tiesiog laikykite šį stipriai apkabinusi.
Pomėgio keliauti, gimus kūdikiui, atsisakyti tikrai nereikės. Tiesiog susitaikykite su mintimi, jog viskas gerokai pasikeis. Kruopštesnis planavimas – vienas iš aspektų, be kurio, norėdami patirti teigiamus įspūdžius, neapsieisite. O jei auginate paauglį, tuomet jums bus naudingas straipsnis Paauglio atostogos su šeima – misija įmanoma?