Lietuvą ir jos šaltibarščius pasaulyje garsinantis Jokūbas Laukaitis: „Mano filmukas rodomas mokyklose, susitikimuose ir hosteliuose“

#saltibarsciai buvo stebuklingas žodis, atvėręs pasauliui lietuvio keliautojo Jokūbo arba Jacobo Laukaitis sukurtą vaizdo filmuką apie Lietuvą. „What is Lithuania? (My Country You Know Nothing About)“. Šiandien „Youtube“ kanale filmukas peržiūrėtas beveik  800 tūkstančius kartų. Besišypsantis, po pasaulį klajojantis ir vaizdo pasakojimus rengiantis vaikinas savo nepaprastais patyrimais ir nuotykiais šį savaitgalį dalinsis kelionių parodoje „Adventur 2019“.

Jokūbai, iš kur šįkart atvykai į Lietuvą?

Iš Meksikos. Parskridau prieš pat Naujuosius. Meksikoje su operatoriumi Andriumi buvome išsinuomoję automobilį, per 28 dienas nuvažiavome 7 tūkstančius kilometrų. Kelionė tikrai buvo įspūdinga – Meksika yra milžiniško dydžio šalis, kurioje galima rasti begalę nuostabių vietų. Turistų joje nedaug. Žmonės žiūri žinių laidas, o jose nieko gero apie Meksiką nerodo. Šaliai toks turistų trūkumas – ne į naudą, bet mums ir visiems keliautojams, kuriuos sutikome, tai labai patiko, džiaugėmės kiekviena kelionės sekunde. Apie Meksiką sukūrėme 4 skirtingus filmukus, kuriuos netrukus publikuosime „Youtube“ kanale.

Kiek laiko per metus praleidi gimtojoje šalyje?

Yra buvę metų, kai išvis čia negrįžau, vienais metais Lietuvoje nebuvau net 14 mėnesių. Praėjusiais metais, visas dienas kartu sudėjus, užtrukau du mėnesius, o šiais metais ir vėl laukia labai aktyvus kelionių laikas.

Ar skaičiuoji šalis, kurias jau esi apkeliavęs?

Tikrai ne! Tikriausiai bus tarp 60 ir 70. Esu tikras, keliautojams kokybė svarbiau už kiekybę.

Koks buvo tavo tikslas, kai 19-os, tuojau po mokyklos, išvykai į pirmąją savo kelionę? Ir kas tave veda dabar?

Viskas pasikeitė daug labiau, nei būčiau galėjęs įsivaizduoti. Kai pradėjau keliauti, negalvojau apie nieką kitą, tik kaip smagiai praleisti laiką ir kuo daugiau sužinoti apie pasaulį, kuris mus supa. Prieš dvejus metus Tailande patekau į avariją, į mano motorolerį rėžėsi kitas, kurį vairavo visiškai girti žmonės. Praradau sąmonę ir tikrai buvau arti mirties. Tas įvykis daug ką pakeitė, kaip ir mano verslo projekto nesėkmė. Šiandien aš sakau: kelionės turi įkvėpti žmones būti smalsiais ir gyventi taip, kaip gyveno Mažasis Princas savo knygoje. Stengiuosi žmones įkvėpti savo filmukais „Youtube“ kanale ir nuotraukomis savo „Instagram“ paskyroje bei istorijomis „Explorior kelionių fondo“ puslapyje.

Praėjusių metų rudenį internete pasklido tavo kurtas filmukas apie Lietuvą. Ar sutinki savo kelionėse žmonių, kurie jį matė?

Esu gavęs ne vieną vaizdo įrašą, kaip mano filmukas yra demonstruojamas mokyklose, susitikimuose ir net hosteliuose. Net Lietuvoje prie manęs pribėgo jaunas vaikinas iš Australijos ir pasakė: „Atvykau čia, nes mačiau tavo filmą. Jis man labai patiko.“ Buvo nepaprastai smagu.

Tu tarsi laužai sustabarėjusio, niūraus lietuvio iš liūdesio šalies, įvaizdį. O gal lietuviai keičiasi?

Man rodos, mūsų šalyje kartų skirtumai yra ne tokie dideli, kaip kitose pasaulio šalyse, o daug, daug didesni. Tikriausiai dėl to, kad mūsų seneliai ir tėvai užaugo Sovietų Sąjungoje. Kai tėvams buvo tiek metų, kaip mums dabar, Lietuva tapo laisva. Mes gi užaugome laisvoje šalyje kartu su pirmosiomis kelionėmis be vizų ir technologijomis. Visa tai dramatiškai keitė jaunąją kartą ir padėjo jai tobulėti.

Ką visada nori labiausiai pasauliui pasakyti apie Lietuvą?

Kad esame nedidelė, tačiau graži ir įdomi šalis, kurią tiesiog būtina aplankyti, jei jau esi Europoje. Ir mes turime skaniausią sriubą visoje Žemėje!

O ką svarbaus apie pasaulį – Lietuvai?

Pasaulis – labai platus, gražus, o jame gyvena daugiausiai draugiški žmonės.

Ar apie tai kalbėsi ir „Adventur“ forume?

Mes daug diskutuojame apie tai, ką turėtume apie Lietuvą pranešti pasauliui. Pasakoti apie mūsų gamtą, įspūdingas vietas, didingą istoriją, tradicijas, o gal pabrėžti mokslo pasiekimus? Nesvarbu kas – žmonės ar valdžia, bet kažkas turi sugalvoti, kaip pristatysime savo šalį. Norėčiau pakalbėti apie tai. Ir apie tai, ką visi kartu galime padaryti, kad į Lietuvą atvyktų kuo daugiau turistų.

Sausio 25 d. parodoje vyksiančiame „Adventur 2019“ forume „Patirk Lietuvą“ Jokūbas Laukaitis ir kiti Lietuvą garsinantys žmonės diskutuos, kaip išnaudoti savo žinias ir patirtis, kad mūsų šalis taptų vis stipresniu traukos tašku Europoje. Forumo svečiai pristatys, kokių idėjų yra kupini tradicinių apdovanojimų „Turizmo sėkmingiausieji 2018“ nominantai ir ką pasauliui apie mūsų šalį kalba Kultūros sostinės vardas.

Pranešimą paskelbė: Rasa Griciūtė, Lietuvos parodų centras LITEXPO

Komentarai