Miestai, gamta ir istorija: dar vienas nuotykis Kipre

Vėstant orams ir patyliukais atslenkant rudens melancholijai turbūt kiekvienas pasvajojam apie šiltą jūra, saulę ir minkštą Viduržemio orą. Ir kartais svajonių nebeužtenka, norisi griebti lagaminus ir leistis ieškoti šilumos ir žydros jūros. Tokiam neplanuotam nuotykiui puikiai tinka Kipras, na o mes aprašome geriausią nuotykių maršrutą.

Larnaka ir Limasolis

Patogiausia į Kiprą atskirti per Larnaką – itin seną miestą ir populiarų turistų traukos tašką. Archeologiniai radiniai byloja, kad šiame mieste žmonės gyveno jau XIII amžiuje prieš Kristų.

Larnakoje rekomenduojame apsistoti bent porai dienų, aplankyti restauruotą miesto pilį ant jūros kranto, Šventojo Lozoriaus bažnyčią ir be abejo Archeologijos muziejų, kuriame bus lengva susipažinti su salos istorija. Įspūdingas reginys – Larnakos druskos ežeras, svarbi migracijos vieta, kur atskrenda flamingai.

Šalia jo esančiame parke taip pat turėsite progą aplankyti tradicinį graikišką amfiteatrą: jame vis dar vyksta renginiai, per kuriuos galėsite bent šiek tiek patirti, koks jausmas užplūsdavo senovės graikus, sėdinčius amfiteatre.

Tarp Larnakos ir Limasolio Jūsų laukia vos valandos kelionė automobiliu palei jūrą žydrąją Viduržemio jūrą, o tarp Limasolio ir Larnakos nusidriekianti palmių promenada Jus lydės visą kelią. Limasolis – tai antras didžiausias miestas Kipre po sostinės Nikosijos. Čia Jūsų taip pat laukia senovinė pilis bei viduramžių muziejus, toliau supažindinantis su ilga šalies istorija. Limasolis taip pat garsėja Prokymea skulptūrų parku, kuriame pamatysite graikų, kipriečių ir tarptautinių menininkų darbus. Mažiesiems keliautojams bus smagu aplankyti Limasolio zoologijos sodą, įsikūrusi netoli jūros kranto arba vandens parką, kuris taip pat yra visiškai šalia Limasolio druskų ežero.

Mitinis nuotykis

Aplankius net du miestus, galima leistis ir į kitokius nuotykius gamtos apsuptyje. Paphos miškas čia lauks ištvermingų žygeivių ir juos apdovanos įspūdingais vaizdais: ežerais, slėniais, tilteliais, mažais miesteliais ir nepakartojamu gamtos grožiu. Na o visai netoliese Jūsų lauks rimtas, mitologinis nuotykis – Olimpo kalnas. Pasak legendų ir mitų, čia gyveno dievai, o užlipus į kalną galbūt net galima juos sutikti. Žiemą ant Olimpo kalno sninga, o vasarą keroja pušynai – bet kuriuo metų laiku Jūsų laukiantys vaizdai čia yra verti pastangų, skiriamų čia įkopti.

Sostinė Nikosija

Po tokių mitinių nuotykių atokvėpis laukia vos už pusantros valandos automobiliu – Kipro sostinė Nikosija. Tai didžiausias miestas saloje, tad gali pasiūlyti daug galimybių šauniai praleisti laiką įvairiems keliautojams. Norintiems toliau tyrinėti salos istoriją, Nikosijoje lauks Nacionalinis Kipro muziejus arba Bizantijos muziejus, kuriame rasite tų laikų archeologinių radinių bei meno kūrinių.

Norintiems toliau leistis į nuotykius gamtoje siūlome važiuoti į Athalassa nacionalinį parką visai šalia Nikosijos arba aplankyti vieną iš daugelio miesto parkų. Na, o mėgėjų apsipirkti lauks Buyuk Han – XVI amžiaus užeiga, perstatyta į prekybos miestelį su mažomis krautuvėlėmis, jaukiomis kavinėm ir nuostabiu vidiniu kiemu.

Pietryčių Kipras

Paskutinis kelionės ruožas, tai pietrytinė salos dalis ir Graco iškyšulys. Čia Jūsų lauks nuostabaus grožio, natūraliai suformuotos uolos, itin skaidrus jūros vanduo, kuriame galima plaukioti bei švyturio šviesa. Netoliese taip pat rasite puikų Spartiatis restoraną su kvapą gniaužiančiais vaizdais į jūrą ir puikiu maistu iš kokybiškų ingredientų. Na o keliaujančius su atžalomis taip pat skatinsime užsukti į Ocean akvariumą, esantį 20 minučių nuo Graco iškyšulio.

Kipro nuotykis gali baigtis vėlgi Larnakoje arba Nikosijoje, bet tikrai tęsis ilgai Jūsų prisiminimuose. Kipras, kaip ir daugelis Viduržemio regiono salų, nėra didelė šalis. Tačiau sukaupusi ilgą istoriją ir puoselėjanti savo gamtą ir miestus, ši maža šalis nepaliks abejingo nei vieno keliautojo. Nepraleiskite progos patirtį šį nuotykį!

Komentarai