Nuo elnių rogių Laplandijoje iki kruizo po Nilą: kur šiemet pasitiksite Naujuosius metus?

Naujieji metai – kone svarbiausia šventė metuose, kurią vis daugiau lietuvių nori sutikti keliaudami į užsienio šalis. Vieni renkasi Naujųjų laukti didžiuosiuose miestuose ar šiaurės elnių apsuptyje, tuo tarpu kiti – atogrąžų klimatu lepinančiose šalyse. Pernai dėl pandemijos kelionių krypčių šventiniu laikotarpiu pasirinkimas buvo itin ribotas, o šiemet keliautojai jau gali rinktis kur ir kaip norės sutikti gražiausias metų šventes. Didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ dalijasi patarimais ir siūlo 2022 m. pasitikti spalvingiausiuose pasaulio kampeliuose. 

Pajusti tikros žiemos malonumus snieguotoje Laplandijoje

Laplandijos regioną, kur už poliarinio rato įsikūrusi Kalėdų senelio gimtinė, šventiniu laikotarpiu svajoja aplankyti ne tik vaikai, bet ir jų tėvai. Ši Suomijos kryptis – viena įsimintiniausių ir Naujųjų metų sutikimui. Laplandijoje galima ne tik pasikalbėti ir nusifotografuoti su Kalėdų seneliu, bet ir pasivažinėti elnių ar sniego šunų traukiamomis rogėmis, pasimėgauti įspūdinga Suomijos gamta ar išbandyti ekstremalesnes žiemos pramogas, tad ši vieta puikiai tiks nepamirštamoms šeimos atostogoms – Laplandiją galima patogiai pasiekti lėktuvu.

„Nors Laplandija į mūsų pasiūlymų sąrašą sugrįžta po pertraukos ir pernai, siaučiant pasaulinei pandemijai, sienos buvo uždarytos, tai viena mylimiausių kalėdinio periodo krypčių. Džiaugiamės, kad šiemet ją vėl galės aplankyti mūsų keliautojai. Kelionėms pamažu grįžtant į senas vėžes, norime pakviesti keliautojus aktyvuoti savo vidinį „atostogeną“, pailsėti nuo kasdienės rutinos bei šventiniu laikotarpiu turiningai praleisti laiką su savo artimaisiais“, – sako „Novaturo“ rinkodaros skyriaus direktorė Olga Belova.

Anot jos, Laplandija keliautojus vilioja ne tik ekskursijomis po Kalėdų senelio rezidenciją ar nykštukų dirbtuves, bet ir daugybe kitų pramogų. „Keliautojai čia atvyksta dėl įspūdingos gamtos su danguje šokančiomis Šiaurės pašvaistėmis, miškų masyvų ir vaizdingų slidinėjimo trasų kalnuose. Laplandijoje gausu pramogų visai šeimai – galima ne tik aplankyti Kalėdų senelio namus Rovaniemi miestelyje, bet ir pasivažinėti elnių ar šunų traukiamomis rogėmis, pamatyti Ranuos zoologijos sodo gyvūnus, užsukti į ledo pilį. Taigi, veiklos čia netrūks nei vaikams, nei jų tėvams. Suaugę gali išbandyti ekstremalų sniegomobilių safarį, aktyvias žiemos sporto šakas ar pasivaikščiojimus ledo tuneliuose. Tai – svajonių kryptis visai šeimai“, – tikina O. Belova.

Pasiilgusiems poilsio – saulėtos kryptys ir kruizas Nilo upe

Kelionių specialistė pastebi, kad vis dažniau šventinį laikotarpį ir didžiąsias metų šventes lietuviai išnaudoja trumpoms atostogoms šiltuose kraštuose, o poilsiui renkasi pamėgtus Egipto, Turkijos, Tenerifės kurortus: „Praėjusiais metais kaip niekada populiari buvo Tenerifės kryptis, kurią lietuviai pamėgo žiemos atostogoms. Nenuostabu, juk šioje Atlanto vandenyno skalaujamoje saloje oro ir vandens temperatūra siekia dvidešimt laipsnių šilumos, tad keliautojai skuba iš pilkos lietuviškos darganos bent trumpam pabėgti į saulėtą aplinką.“

Pasak O. Belovos, nors Naujųjų pasitikimas šilto klimato šalyse daliai lietuvių atrodo dar kiek neįprastas, populiariausių kurortų viešbučiai atvykusius poilsiautojus žada nustebinti ir sukurti nepamirštamą šventinę atmosferą: „Viešbučiai Turkijoje ruošiasi Naujųjų metų sutikimui: organizuoja koncertus, ruošia specialius pasirodymus ir šventines vakarienes, kad atvykusių svečių atostogos būtų ryškios, šventiškos ir nepamirštamos. Turintiems kelias laisvas dienas tarpušvenčiu, tai puiki galimybė šį laiką išnaudoti poilsiui, mat skrydžių laikai labai patogūs. Naujų  metų sutikimas Turkijos viešbučiuose patiks tiems, kurie nenori patys papildomai skirti laiko ieškant kur ir kaip sutikti Naujus metus keliautojai gali rinktis tarp viešbučių, kurie ruošia įsimintinas šventines programas arba tų, kurie pasiūlys šventinę vakarienę, tad niekuo nereikės rūpintis patiems.“

Be to, šiemet keliautojų Egipte laukia ir dar viena Naujųjų metų atrakcija – galimybė juos pasitikti kruiziniame laive, plaukiant viena ilgiausių upių pasaulyje – Nilu. Pasirinkę šį unikalų keliavimo būdą turės galimybę pakeliui aplankyti ryškiausius bei didžiausius Egipto miestus – sostinę Kairą, vieną garsiausių senovės miestų Aleksandriją ir ryškiausius Egipto architektūros objektus: Gizos piramides, Aleksandrijos biblioteką, Nebaigtąjį obeliską, Abu Simbelio, Kom Ombo, Horo, Luksoro ir Karnako šventyklas.

Kelionių ekspertė prideda, kad kruizo programa išties plati, tad keliaujantys laivu galės iš naujo atrasti Egiptą – pasigrožėti autentiška jo miestų architektūra ir kerinčiais gamtos vaizdais. „Kruizo programa susideda iš to, kad laivas plaukia nuo miesto iki miesto, sustodamas šalia pagrindinių turistinių objektų – taip galima pamatyti ir visame pasaulyje žinomas vietas, ir laukinę Egipto gamtą“, – pasakoja O. Belova.

„Novaturas“ šią pažintinę kelionę organizuoja ir iš Latvijos bei Estijos. Tiesioginiais skrydžiais iš visų Baltijos šalių keliautojai pasiekia Hurgadą, kur pradeda nuotykių bei nepamirštamų įspūdžių kupiną atostogų savaitę.

Šventinis šurmulys didžiuosiuose miestuose 

Naujųjų metų šurmulio bei ryškių fejerverkų išsiilgusiems, tačiau ilgoms atostogoms laiko neturintiems keliautojams „Novaturas“ siūlo galimybę kelioms dienoms apsilankyti didžiuosiuose Europos miestuose: Romoje, Paryžiuje ar Stambule.

„Kalėdiškai pasipuošęs Paryžius, Roma ir Stambulas pasitiks įspūdingais vitrinų papuošimais, pagrindinėse miesto vietose sutiksite šventiškai nusiteikusius miestiečius, o įspūdingi fejerverkai pakerės net daug ką mačiusius keliautojus“, – žada bendrovės atstovė.  

Iš anksto planuojantiems – daugiau lankstumo

Norėdami suteikti daugiau užtikrintumo planuojant keliones ir apsaugoti tiek savo klientų sveikatą, tiek emocinę ramybę „Novaturas“ siūlo pasinaudoti „COVID“ ir „SAVIIZOLIACIJOS“ pauzės apsaugomis, kurios leidžia atidėti kelionę, jei keliautojui prieš išvykstant patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ar yra būtina saviizoliacija.

„Papildomas lankstumas planuojant ateities atostogas leidžia tai daryti saugiai ir patogiai, todėl kviečiame nebijoti svajoti apie keliones ir jas planuoti iš anksto. Naujų metų sutikimas užsienyje gali būti vienas ryškiausių ir įsimintiniausių jūsų žiemos nuotykių“, – reziumuoja O. Belova.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Nuo elnių rogių Laplandijoje iki kruizo po Nilą: kur šiemet pasitiksite Naujuosius metus?

Komentarai