Orijus Gasanovas ir Latvijos ambasadorius pataria, ką pamatyti Rygoje

Latvija lapkričio 18 dieną švenčia valstybės šimtmetį, o tai – puiki proga aplankyti šios šalies sostinę. Ar žinojote, kodėl Rygos miestas gali pasigirti didžiausiu kalėdinių eglučių skaičiumi, kur paragauti skaniausios bulvių košės pasalyje, o kur pasigrožėti unikalia Art Nouveau architektūra? Savo patarimais dalinasi žurnalistas ir keliautojas Orijaus Gasanovas bei Latvijos ambasadorius Lietuvoje Dr Einars Semanis.

Vilnių ir Rygą skiria vos 300 kilometrų – tik už kelių valandų kelio galima atrasti įdomiausių dalykų. Pasak žurnalisto ir kelionių eksperto Orijaus Gasanovo, Rygą aplankyti būtina, o puikus metas tam – gruodžio mėnuo, kadangi šis miestas turi daugiausia pasaulyje kalėdinių eglučių. Daugeliui nežinomas faktas, kad būtent Latvijos sostinėje atsirado tradicija prieš Kalėdas puošti eglutes.

Tuo tarpu norint pajusti tikrą Latvijos sostinės dvasią, O.Gasanovas siūlo neaplenkti įspūdingo Rygos centrinio turgaus, kuris įsikūręs visai prie autobusų stoties. „Tai didžiausias visoje Europoje paviljoninis turgus po stogu, kuriame galite pasijusti kaip vietinis. Turguje galite įsigyti ir lauktuvių – garsiųjų Latvijos šprotų.  Įdomu tai, jog šis turgus įsikūręs angaruose, kurie buvo skirti kariniams orlaiviams“ ,-pasakoja žurnalistas.

Latvijos ambasadorius Lietuvoje Dr Einars Semanis teigia, kad Ryga žavi savo kultūrinių pramogų ir istorinių objektų gausa, nes daugybę amžių Ryga buvo regioninis centras, pritraukiantis žmones tiek iš kaimyninių, tiek iš tolimų šalių. Nepriklausomybės dienos proga pirmiausia reikėtų užsukti prie Laisvės monumento – nepriklausomybės simbolio, svarbaus kiekvienam latviui.

„Šis monumentas, įsikūręs visai šalia Rygos senamiesčio, buvo pastatytas pagerbti kareiviams, kurie mirė kovodami dėl nepriklausomos Latvijos. Tačiau latviams tai kur kas daugiau nei memorialinis statinys – jis simbolizuoja norą, jog Latvija visada egzistuotų kaip laisva ir nepriklausoma valstybė. Tuo tarpu Rygos senamiestis ir jo architektūrinė įvairovė primena apie tai, jog Latvijos teritorija buvo užimta daug metų prieš atgaunant nepriklausomybę 1918-tais metais, matosi skirtingos šalių įtakos“, – teigia Dr E.Semanis.

Ambasadorius prideda, kad kiekvienas miesto svečias privalo neaplenkti ir Alberta gatvės – tai vienas unikaliausių Art Nouveau architektūros pavyzdžių, kurio nerasite kitos kaimyninėse šalyse. Galite grožėtis Art Nouveau stiliaus pastatais tiek iš vidaus, tiek iš išorės, nes Rygos „Art Noveau centras” – muziejus yra įsikūręs Albertos gatvėje.

  • Gasanovo teigimu, Ryga įdomi ir savo siūlomu maistu. „Rygoje būtinai apsilankykite geriausiame Pabaltijo šalyse gruziniškame restorane „Locale restaurant“. Šiame restorane paragausite skaniausios bulvių košės pasaulyje – esu jos ragavęs beveik visur, tačiau šios neaplenkė dar nė viena. Užsisakykite šią košę prie bet kokio patiekalo – ji visiškai nuodėminga, nes atrodo, kad šioje košėje yra kokie trys pakeliai sviesto, tačiau skonis – nepakartojamas“,-tikina žurnalistas.

Naktinių pramogų mėgėjus Rygoje turėtų džiuginti plati pasiūla. „Latvijos sostinėje man labiausiai įsiminė du naktiniai klubai juokingais pavadinimais – Piens ir Kefyrs. Piens lankosi paprastesnė liaudis, tuo tarpu Kefyrs klubą renkasi vadinamas elitas – jums lieka tik pasirinkti, kuriai grupei priklausote. Taip pat ne mažiau smagi vieta – „Purvs“. Tai yra LGBT klubas, kuriame siūlau apsilankyti visiems – tokio klubo analogų nėra nei Lietuvoje, nei Estijoje, o jame net vyksta purvo kovos, į kurias itin smagu paspoksoti“,-juokauja keliautojas.

Važiuojant į Rygą nereikėtų aplenkti ir aplinkinių miestelių. Norintiems ramaus poilsio gamtoje, ambasadorius rekomenduoja Siguldą. „Norėdami atsikvėpti nuo miesto šurmulio važiuokite į Siguldą – tai netoli nuo Rygos esanti vietovė, į kurią galite nuvykti kad ir vienai dienai. Ši išvyka puikiai tiks norintiems pasižiaugti gamta ir pabėgti nuo miesto triukšmo, paraugauti nuostabaus maisto ir pasinerti į Latvijos istoriją”,- sako Dr E.Semanis.

Orijaus pasirinkimas – Jūrmala, kuri turistus dažniausiai vilioja platūs smėlėtais paplūdimiais, tačiau joje nestinga ir kitų „perliukų“. „Jūrmala – Rusijos milijonierių svajonių miestelis. Šiame kurorte stovi įspūdinga Laimos Vaikulės vila, o atostogoms milijoninę namą Jūrmaloje renkasi net ir pati Alla Pugačiova – ji nevažiuoja į Ibizą ar kitą turtuolių kurortą, tačiau ilsisi būtent Latvijos pajūryje. Pasižvalgius po milijonierių atostogų rezidencijas, užsukite į Jūrmalos centrinę barų gatvę“,- patariau žurnalistas.

Keliautojas teigia, kad Į Latvijos sostinę iš Vilniaus itin patogu keliauti autobusais ir šiuo metu yra galimybė laimėti bilietus: keleivių vežimo bendrovė  Lux Express organizuoja konkursą „Pasveikink Latviją su gimtadieniu“ socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram.

 „Valstybinės šventės yra dar viena puiki proga geriau pažinti kaimynus, o mes norime paskatinti  prie šią progą išnaudoti ir dovanojame 100  bilietų į Rygą, – sako Lux Express Baltijos šalių verslo plėtros vadovas Janno Ritsberg. –  Baltijos istorija panaši ir abi šalys – istoriškai vieningos, tačiau kartais per mažai bendraujame ir žinome vieni apie kitus“.  

Lux Express organizuoja konkursą „Pasveikink Latviją su gimtadieniu“ – sukurkite foto ar video formato sveikinimą skirtą Latvijos valstybės atkūrimo šimtmečiui, juo dalinkitės Facebook ar Instagram socialiniuose tinkluose ir pridėkite grotažymę #LuxExpressLatvija100 (taip pat įsitikikinte, kad įrašai yra vieši – kitaip jie nebus matomi).

 

 

Pranešimą paskelbė: Goda Diečkutė, BVRG Burson – Marsteller

Komentarai