Pasaulinė Kultūros diena Druskininkuose: atidengta atminimo lenta poetams N. Miliauskaitei ir V. Bložei ir iškeltos Ukrainos vėliavos

Šiandien visame pasaulyje minima Kultūros diena. Ta proga Druskininkuose atidengta skulptoriaus Aloyzo Janušausko išlieta bronzinė atminimo lenta poetams, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatams Nijolei Miliauskaitei ir Vytautui Bložei.

Druskininkuose gyveno ir kūrė daug talentingų, savo srityje pripažintų žmonių: menininkų, kūrėjų, rašytojų.  Tarp jų – ir poetas, dainų tekstų autorius, vertėjas V. Bložė bei poetė, lituanistė Nijolė Miliauskaitė.

Atminimo lentos atidengime dalyvavo V. Bložės sūnus Rimvydas Bložė, Druskininkų savivaldybės mero patarėjas Simonas Kazakevičius, Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė, kultūros centro vadovė Rima Viniarskaitė, kultūros srities atstovai,

Pasak Druskininkų viešosios bibliotekos direktorės Laimos Žėkienės, Liškiavos g. esantis 31 numeriu pažymėtas namas saugo istoriją, svarbią Druskininkams ir visai Lietuvai.

„Šiame name 1979-2002 m. gyveno ir kūrė žymūs lietuvių poetai, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Vytautas Bložė ir Nijolė Miliauskaitė. Gyvenimo verpetai poetus į Druskininkus atnešė 1975-aisiais. Ketverius metus jie neturėjo nuosavo būsto. Kai atsirado galimybė jį turėti, V. Bložė pasirinko penktąjį aukštą – jo poetiška siela norėjo aukščio. Poetai Druskininkuose praleido 27-erius metus. Tai didelis laiko tarpas kiekvieno žmogaus gyvenimo istorijoje“ – sakė L. Žėkienė.

Balandžio 20 d, trečiadienį, Druskininkų viešojoje bibliotekoje vyks poezijos ir prisiminimų akimirkos ,,Kūrėjų sielos labirintais’’, skirtos prisiminti poetų kūrybą bei gyvenimą Druskininkuose.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas, sveikindamas Kultūros srities atstovus savo socialinio tinklo Facebook paskyroje pasidžiaugė, kad žymių žmonių atminimas nėra pamirštas, kad kultūros žmonės stengiasi jį įamžinti.

Tai jau antroji tokia atminimo lenta – praėjusiais metais Druskininkuose buvo atidengta atminimo lenta rašytojui lietuvių prozininkui, publicistui, dramaturgui, kino scenaristui Ričardui Gaveliui.

Kiekvienais metais Druskininkuose būdavo keliama Kultūros dienos simboliu tapusi Taikos vėliava, tačiau šiemet, atsižvelgiant į Ukrainoje vykstantį karą, prie kurorto kultūros įstaigų iškelta Ukrainos vėliava, taip parodant solidarumą ir palaikymą nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams.

Pranešimą paskelbė: Diana Sinkevičiūtė, Druskininkų savivaldybės administracija
Pasaulinė Kultūros diena Druskininkuose: atidengta atminimo lenta poetams N. Miliauskaitei ir V. Bložei ir iškeltos Ukrainos vėliavos

Komentarai