Pasauliniame renginyje apsilankęs O. Gasanovas: „Niujorkas tiesiog negali nepatikti“

Nuolat keliaujančiam žurnalistui O. Gasanovui Niujorkas – vienas gražiausių pasaulio miestų. Rugpjūčio pradžioje keliautojas ten vyko jau penktą kartą, tik šįkart dėl išskirtinės priežasties –jis vienintelis iš Lietuvos buvo pakviestas apsilankyti „Samsung“ naujausio telefono pristatyme, kur rinkosi garsiausios įžymybės. Žurnalistas papasakojo, kaip iš arti atrodo pasaulinio lygio renginiai ir pasidalino patarimais, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas, keliaujantis į didžiausią Amerikos miestą.

Šį kartą į Niujorką keliavai su išskirtiniu tikslu – sudalyvauti technologijų bendrovės „Samsung“ renginyje. Kokiais įspūdžiais galėtum pasidalinti?

Didžiuosius pasaulinius pristatymus dažniausiai matome tik televizijoje, tad buvo labai įdomu sudalyvauti ir viską pamatyti iš vidaus. Kažkada dalyvavau pasaulinio lygio rungtynėse, tai buvo vienas pirmų kartų, kai vienoje vietoje sutikau viso pasaulio žurnalistus. Šįkart buvo įdomu, nes renginys visai kitos – technologijų srities, kur buvo pristatytas naujausias išmanusis. Įspūdį paliko pateikimas – visuose kampuose daugybė tiesioginių transliacijų, arena paversta tarsi į skaitmeninį centrą, atrodė lyg kosmose. Nustebino specialiai fotosesijoms paruošti kambariukai, kur kiekvienas žmogus galėjo ateiti fotografuotis, taip pat įrengtos instaliacijos, kuriose buvo demonstruojami naujų telefonų privalumai.

Pats Niujorkas buvo labai tinkamai pasirinktas telefono su išskirtine kamera pristatymui, nes tai labiausiai fotogeniškas miestas – nesvarbu, žiema ar vasara, ten galima padaryti tokių nuotraukų, kurių užteks talpinti į socialinius tinklus visiems metams.

Renginyje susirinko verslo atstovai, įžymybės ir „influenceriai“ iš viso pasaulio. Ar teko su jais pabendrauti? Kokį įspūdį jie paliko?

Taip, teko pabendrauti su įvairių šalių atstovais, buvo išskirtinai daug pietų amerikiečių. Dalyvių buvo įvairių, vieni elgėsi, kaip labai didelės žvaigždės, kiti, nors ir turi milijoną sekėjų socialiniuose tinkluose, bet buvo visiškai paprasti ir su visais draugiškai bendravo. Kaip išskirtinės žvaigždės elgėsi dauguma aktoriai, laidų vedėjai, kai kurie jų susilaukė labai daug žiniasklaidos dėmesio. Kaip „Samsung“ Baltijos šalių atstovai buvome trise – aš, latvė ir estas, tad buvome, kaip komanda, radome bendrą kalbą ir vieni kitus visur fotografavome.

Niujorke lankeisi penktą kartą ir minėjai, kad tai vienas gražiausių pasaulio miestų. Kuo būtent jis tave žavi?

Pirmiausia, tai yra fotogeniškiausias miestas. Kiekviena gatvė ar namo kampas primena Holivudo filmus ar serialus, kuriuos esame matę. Nors Niujorke buvau penktą kartą, fotografavau viską nuo gatvių perėjų iki filmuose dažnai matomų skalbyklų. Man ten norisi fiksuoti viską –  žmones, metro, kavines. Atrodo, kad esi kine ir kur tik eisi, rasi kadro vertų vietų.

Niujorkas yra pasaulio sostinė, tad jeigu išgirstu žmones sakant, kad jiems Niujorkas nepatinka, atsakau jiems, kad greičiausiai blogai jį matė arba lankėsi su netinkama kompanija, nes šis miestas tiesiog negali nepatikti. Jeigu žmonės  nemėgsta betvarkės, grūsčių ir didelio žmonių kiekio, Niujorke galima lengvai būti viso to nuošalyje. Tai toks didelis miestas, kad ten galima rasti absoliučiai visko, taip pat ir ramybės bei daug gamtos.

Ką įdomaus teko nuveikti laisvu laiku Niujorke šį kartą?

Atvykus į Niujorką, būtinai reikėtų apsipirkti. Tai šį kartą ir dariau. Mėgstu tiesiog slampinėti miesto gatvėmis ir ieškoti įdomių vietų. Niujorke turiu visokių savo gatvelių, kur nuolat sugrįžtu. Taip pat visada susitinku su vietiniais lietuviais. Šįkart susitikau su dviem savo draugais gyvenančiais Niujorke, tad ėjome ragauti maisto, apvaikščiojome dar nematytas naujas vietas.

Su Niujorku esi susipažinęs šiek tiek artimiau, tad kokias vietas rekomenduotum aplankyti kiekvienam, neturinčiam daug laiko mieste?

Pirmiausia, Niujorko pažinti neužteks net kelių savaičių, nes tai miestas, kuriame visada gali pamatyti naujų dalykų. Pagrindinis mano patarimas būtų apsigyventi Brukline ir važinėti į Manhataną. Tokiu būdu galima pamatyti daugiau miesto. Bruklinas yra visai kitokia Amerika, ten viskas daug ramiau. Taip turėsite progą pereiti Bruklino tiltą, kuris yra vienas iš privalomų aplankyti objektų. Visada sakau, kad reikia pažiūrėti, kas vyksta mieste ir nueiti į renginį – galbūt į krepšinio ar beisbolo rungtynes, o galbūt į koncertą, kuriuose pasirodo didžiulės žvaigždės.

O ką rekomenduotum pamatyti populiariajame Manhatane?

Manhatane labai sunku išrinkti, kas pirmą kartą yra svarbiausia, siūlau tiesiog keliauti per rajonus. Būtinai pabandyti bent kartą važiuoti taksi ir metro, o šiaip daug vaikščioti pėsčiomis. 20-30 tūkst. žingsnių Niujorke nėra išskirtinumas, tai greičiau norma, kiek turėtų nueiti kiekvienas turistas. Šį kartą po renginio vienai dienai gavau ką tik pristatytą „Galaxy Note10“ išmanųjį telefoną, kad galėčiau sukurti gražių nuotraukų. Tam pasirinkau Viljamsburgo rajoną ir Vašingtono aikštę, kurioje būna daug menininkų, muzikantų ir šiaip daug keistuolių. Tad norintiems užpildyti savo socialinių tinklų turinį gražiais kadrais, tai idealios vietos. Taip pat verta užkilti į dangoraižį, kuriame yra „Sky bar“, ten pamatysite visą Niujorką iš viršaus.

Kokią virtuvę reikėtų išbandyti Niujorke? Gal yra vietų, kurias rekomenduotum?

Niujorke būtina paragauti greitą maistą ir jūros gėrybes. Pats pirmą kartą paragavau blynų su šonine ir klevų sirupu bei vaflių su traškia vištiena. Skamba keistai, bet labai skanu. Centriniame parke reikėtų suvalgyti sūrio pyrago gabalėlį, nes tai firminis Niujorko pyragas. Patarčiau išragauti troškinių ir kepinių iš gatvės prekeivių. Ten galima rasti nuo indų ir pakistaniečių virtuvės iki lietuviškų cepelinų. Niujorke yra viso pasaulio virtuvė, nėra šalies, kurios virtuvės ten nebūtų. Na, o gerus restoranus pagal savo norus galima rasti įvairiuose tinklaraščiuose.

Kelionė į Niujorką tikrai tolima išvyka. Ką patartum padaryti ar įsidėti į lagaminą taip toli keliaujantiems?

Į tokius didelius miestus, kaip Niujorkas visada rekomenduoju imti kuo tuštesnį lagaminą. Geriausia įsidėti drabužių tik vienai dienai, o kitką nusipirkti ten. Ten pigiau galima rasti kompiuterių, telefonų, drabužiai ir batai taip pat pigesni, o be to visi ten vyksta ieškoti stilingų drabužių. Taip pat prieš išvykstant būtina susitvarkyti dokumentus: vizą įvažiuoti į Ameriką, pasitikrinti paso galiojimą, kad vėliau nebūtų per vėlu. Prieš kelionę patarčiau pasitaupyti pinigų. Miestas nėra pats iš savęs brangus, bet ten yra itin daug pagundų, kurias visas norisi išbandyti. Be pinigų bus tiesiog liūdna, reikia būti apsirūpinus taip, kad galėtum visko paragauti, nusipirkti ir išbandyti.

Pranešimą paskelbė: Mingailė Gulbinauskaitė, UAB „Publicum”

Komentarai