Rasti kelionės draugą, išvengti skrydžio baimės, pamatyti kuo daugiau: priežastys, dėl kurių svetur vykstančiųjų autobusais skaičius auga

Statistika rodo: lėktuvais skraidome vis daugiau bei dažniau nei iki šiol ir gali susidaryti įspūdis, kad keliones autobusais renkamės tik netolimiems tarpmiestiniams reisams. Tačiau mitą, esą svečias šalis pasiekiame vien iš oro uostų, paneigia kelionių ekspertai. Jų teigimu, kelionės autobusais išgyvena tikrą renesansą: vykstančiųjų vis daugiau, o įsitikinamas, kad važiuojant nebus vietos kojoms ir teks miegoti ant kietos sėdynės, jau praeitis. Autobusus renkasi norintieji kuo daugiau pamatyti ir pažinti, rasti bendraminčių bei kompanijos, o kartu – pabėgti nuo dažną kamuojančios skrydžio baimės.

Nejauku lėktuve? Patogu autobuse

Amerikos žiniasklaidos milžinas žurnalas „Time“, remdamasis šalies Nacionalinio psichikos sveikatos instituto duomenimis, neseniai paskelbė, jog aviafobija, arba skrydžio baimė, yra viena dažniausių amerikiečius kamuojančių fobijų. Dar daugiau žmonių lėktuve jaučiasi nejaukiai ir skrydžiu ne mėgaujasi, o jį tiesiog atkenčia. Ir nors Lietuvoje, pasak šalies sveikatos priežiūros institucijų, panašių oficialių tyrimų dar nėra atlikta, galima daryti prielaidą, kad statistika panaši.

Tačiau keliauti norintys šalies gyventojai ir su siaubu galvojantys apie lėktuvus turi išeitį. Žemės transportas yra ne tik alternatyva skrydžiams, bet ir patogus bei įspūdžiais turtingas būdas pažinti kitų šalių gamtą, kultūrą, papročius.

„Keliones autobusais kasmet renkasi vis daugiau žmonių ir galiu teigti, kad tokių keliautojų skaičius tik augs. Nors skrydis lėktuvu – greitas būdas pasiekti tikslą, tai tėra persikėlimas iš taško A į tašką B. Vykstant autobusu, pamatoma ir įspūdžių patiriama daugiau. Kelionė galbūt ilgesnė, tačiau ji turiningesnė: prisiliečiama prie vietinės kultūros, iš arčiau pamatomi miestai, gamta, žmonės. Be to, galiu garantuoti, jog autobuse bijančiųjų skraidyti neaplankys nė viena nejauki mintis, lydinti pakilus iš oro uosto“, – tvirtina „Baltic Tours“ kelionių ekspertė Justina Stukaitė.

Ir jei skeptikai mano, kad dėl šių pranašumų teks kęsti nepatogumus, pašnekovė ramina. Kelionės autobusais nebėra tokios kaip prieš dešimtmetį ar anksčiau: vykstančiuosius lydi komfortas, profesionalus ir paslaugus kolektyvas bei bendraminčių kompanija.

Keliaujant autobusais plečiasi akiratis ir pažįstamų ratas

Ankstesnės kelionės autobusais asocijuodavosi su bemiegėmis naktimis kelyje, kietomis sėdynėmis bei nuolatine vietos stoka kojoms. Prieš įsėdant, užvirdavo mūšis, kas užsiims geresnę vietą ir nesėdės gale, mat ten būdavo nepatogiausia. Išvažiavus, rytas būdavo sunkiausias – miego stoka vargindavo, o nubraukus naktį užrasojusį langą, kartu norėdavosi išbraukti ir pačią kelionę iš prisiminimų. Dabar, pašnekovės teigimu, viskas visiškai kitaip.

„Visos nakvynės suplanuotos patogiuose viešbučiuose, todėl keliautojai gali pailsėti ir tęsti kelionę žvalūs. Autobusai – nauji ir komfortiški, 2019 ar 2018 metų gamybos. Vietos kojoms apstu, sėdynės patogios, lankstomos, stumdomos į šonus, priekį ar atgal. Autobusuose yra švarūs ir erdvūs tualetai, oro kondicionieriai, galima žiūrėti filmus, klausytis muzikos. Visada važiuoja du profesionalūs vairuotojai, kurie keičiasi ir dirba pamainomis, taip pat gidai, paruošę kelionės bei pramogines programas. Jie rengia viktorinas, žaidimus, konkursus. Keleiviais rūpinamės smulkmeniškai ir atsakingai“, – kelionių autobusais pranašumus vardija J. Stukaitė.

Pašnekovė priduria, kad žemės transportas yra saugus, o keliautojai apdrausti. Tačiau tai dar nėra visi argumentai, kodėl autobusais važiuoti verta. „Tokias keliones patarčiau rinktis vienišiems ar ieškantiesiems panašiai mąstančiųjų. Pamenu istoriją, kai klientė vyko viena, be artimųjų. Keliaudama ji susipažino su grupele kitų turisčių, kurios taip pat vyko vienos. Moterys susibičiuliavo ir bendrauja iki šiol. Tai tik patvirtina, kad tokios kelionės suvienija ir suartina žmones“, – pastebi „Baltic Tours“ ekspertė.

Daugiau įspūdžių už mažesnę kainą

„Baltic Tours“ kelionių ekspertai šiuo metu siūlo daugiau nei 60 pažintinių kelionių autobusais. Ypač mėgstamas maršrutas į Kroatiją, kuomet per 8 dienas galima pamatyti ir miškais nusmaigstytas kalnų papėdes, ir skaisčiai smaragdinius ežerus, aplankyti Slovėniją, Italiją, pasimėgauti Adrijos jūros ramuma bei Balkanų kultūros siautuliu.

„Kitos išskirtinės kryptys – Albanija ir Juodkalnija. Šias kelionės yra mūsų naujiena ir taip pat puikiai tinka įsimylėjusiesiems Balkanų kraštus. Šalys tiesiog subalansuotos atradimams: jos dar mažai tyrinėtos, paliestos ir turi kuo nustebinti. Gamtos išskirtinumai ir gausus kultūrinis paveldas žavi keliautojus, todėl Kroatiją, Albaniją bei Juodkalniją rekomenduočiau norintiesiems pamatyti, pajusti, patirti“, – pataria pašnekovė.

Pažintines keliones, kurioms priskiriami ir maršrutai autobusais, šiuo metu renkasi dešimtadalis „Baltic Tours“ laisvalaikio kelionių klientų. J. Stukaitės teigimu, per ateinantį sezoną šis skaičius turėtų išaugti iki maždaug 12 procentų. Kelionių ekspertų rengiami turai pasiekia ne tik Europos valstybes – važiuojant į Ispaniją, maršrutas tęsiasi iki Maroko. Anot pašnekovės, autobusus, be visų išvardintų pranašumų, turistai renkasi ir dėl kainos. Tokios kelionės yra pigesnės, tačiau pasiūlymas nesiskiria nuo poilsinio turo – tiesiog sutaupoma lėktuvų bilietams, kurie yra brangesni.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Komentarai