Smėlėti paplūdimiai – ne vienintelis Portugalijos koziris

Portugalija dažnai pristatoma kaip saulėta šalis, kurioje atostogas renkasi turistai, negalintys įsivaizduoti poilsio be smėlėtų paplūdimių ir smaragdinio vandens. Tuo Portugalija tikrai gali didžiuotis. Tačiau tai ne vienintelė priežastis aplankyti šią spalvingą ir turtingą šalį.

Portugalija viena iš dešimties populiariausių kelionių krypčių tarp lietuvių. Tad kuo ji žavi ir kuo domina turistus bei keliautojus?

Užburianti gamta

Tai yra pirmoji priežastis pamatyti Portugaliją, jeigu dar nesate joje buvę. Daugelis turistų, grįžę iš Portugalijos dar ilgai negali pamiršti čia stūkstančių uolienų, egzotinių augalų ir, regis, neįskaitomais raštais išvingiuoto šalies reljefo. Viešint Portugalijoje pamatysite daugybę vaizdų, kai uolos pasitinka jūrą. Pasimėgaukite ir bent kartą sustokite pagauti šios žavios akimirkos. Geriausia vieta tam – Algarvėje esančios uolos Praia de Dona Ana.

Miestai, kurių negalite praleisti

Viešint Portugalijoje, turistai patys pasirenka, koks bus jų poilsis. Vieniems maga pamatyti kuo daugiau senovinės architektūros, kuria Portugalija gali didžiuotis, kiti mielai leidžiasi į gurmanišką kelionę, ragaujant čia gaminamus vynus. Tačiau yra keli ne tik turistų, bet ir laiko patikrinti keli taškai, kuriuos aplankyti, ko gero, privaloma kiekvienam viešinčiam Portugalijoje.

Šiltoji Algarvė

Tai piečiausia Portugalijos dalis, kuri yra puikus pasirinkimas tuomet, jeigu atostogoms keliaujate su šeima ir vaikais. Sakoma, jog čia saulė šviečia ištisus metus, tad čia puiki vieta pasimėgauti šviežiais vaisiais ir įvairiais egzotiniais patiekalais. Iš Algarvės labai patogu nuvykti į Ispanijos perlu vadinamą Sevilijos miestelį, garsėjantį įspūdinga katedra, nepriekaištinga švara ir ištisus metus žydinčia gamta.

Portveino gimtinė

Sakoma, kad Portugalijos miestas Porto yra laikomas portveino sostine. Tai tikrai aplankyti verta vieta. Senasis Porto miestas Jus pasitiks įspūdinga architektūra ir žavingomis gatvėmis. Jos pripildytos kavinių ir restoranų, kviečiančių pasimėgauti portugališka virtuve. Čia atvyksta turistai ne tik ieškantys pramogų ir aktyvaus laisvalaikio, bet ir norintys pajusti romantika dvelkiančią Portugalijos gyvenimo dvasią.

Lisabona – istorijos perlas

Didžiausias Portugalijos miestas ir šalies sostinė Lisabona kiekvienais metais pritraukia daugybę turistų. Čia ilsėtis atvyksta netgi tie, kurie planuoja trumpą vizitą Portugalijoje, tad pasirenka Lisaboną. Ir ne veltui.

Šalies sostinė po savo sparnu glaudžia daugybę architektūros stebuklų, tokių kaip Belemo bokštas, Šv. Jurgio pilis ir žinoma, Vasko da Gamos ir Fernando Magelano namai. Be šių lankytinų vietų čia galėsite išvysti įspūdingų pilių, skulptūrų, turistų laukiančių muziejų ir parkų.

Nepažintas Portugalijos veidas

Labai dažnai liberalių pramogų ieškantys keliautojai pirmiausia pagalvoja apie Nyderlandus, manydami, jog tai yra vieta, kur galima tiek daug, kiek esame matę tik filmuose. Tačiau iš tiesų Portugalijoje įstatymai dar liberalesni, todėl čia dažnai keliauja jaunų žmonių grupės, norinčios smagiai papramogauti. Vaikščiodami Portugalijos gatvėse nenustebkite, jeigu prie Jūsų vis prieis prekeiviai, siūlantys pasilepinti ne gaiviaisiais gėrimais ar ledais.

Komentarai