Atskleista 10 populiariausių Lietuvos turistų krypčių

Populiariausios Lietuvos keliautojų kryptys 2019 metų vasarą – Latvija, Estija, Lenkija bei Ukraina. Kartu tai ir tos pačios šalys, kurių gyventojai patys kelionei rinkosi Lietuvą. 

Duomenys gauti vienai didžiausių Europos pavežėjimo paslaugų platformų „Bolt“ suskaičiavus, kur šią vasarą jos vartotojai vykdavo dažniausiai bei iš kur turistų sulaukė kiekviena valstybė. 

Dažniausios kelionės – pas artimiausius kaimynus

Nuo gegužės 1 d. iki liepos 29 d. vykdytas populiariausių kelionės krypčių tyrimas rėmėsi svečiose šalyse sau įprasta pavežėjo programėle besinaudojančių vartotojų duomenimis.

Pagal šią statistiką, Lietuvos vartotojai dažniausiai keliauja į Latviją, po jos seka Estija, Lenkija, Ukraina, bei Malta. Antrasis populiariausiųjų penketas: Gruzija, Portugalija, Čekija, Prancūzija ir Vengrija.

Į Lietuvą atvykstančių platformos naudotojų dešimtukas taip pat labai panašus: Latvija, Estija, Lenkija, Ukraina, Gruzija, Jungtinė Karalystė, Malta, Čekija, Prancūzija ir Azerbaidžanas.

„Mūsų platforma veikia daugiau nei 30-yje valstybių, o išsikviesti pavežėją kiekvienoje jų galima ta pačia programėle. Todėl analizuodami nacionalinius telefonų numerių kodus bei kitus parametrus nustatėme atvejus, kai programėle naudojasi kitos valstybės gyventojas ir pagal tai galime spręsti, kur išvyksta daugiausiai kiekvienos šalies žmonių“, – sako  „Bolt“ vadovas Lietuvoje A. Pacevičius.

Turistų įvairove nusileidžiame

Per tris šilčiausius metų mėnesius didžiausia atvykėlių įvairove džiaugėsi Estija, Čekija ir Prancūzija – į kiekvieną iš jų atkeliavo vartotojų iš daugiau kaip 30 kitų šalių. Lietuvos gyventojai buvo antri pagal Estijos lankytojų skaičių, dešimti Prancūzijoje ir dvylikti Čekijoje. Be to, Lietuvos keliautojai užima pirmąją vietą Lenkijos atvykėlių dešimtuke.

Beveik visose valstybėse matoma tendencija, jog dažniausiai lankomos kaimyninės šalys, o kuo toliau kita valstybė – tuo mažiau kas į ją vyksta. Išimtis taikoma nebent tokioms kurortinėms šalims kaip Malta.

„Visuomet pasisakėme už galimybes lengvai judėti kuo įvairesnėmis transporto priemonėmis, todėl džiugu matyti, kad pavežėjų vartotojai keliauja dažnai bei lengvai. Tačiau kuo lengviau išvykti, tuo sunkiau matyti statistiką, paprastai skaičiuojamą tik pagal lėktuvų ar autobusų keleivių skaičių. Mes pabandėme įvertinti visų savo vartotojų kelionių tendencijas, nesvarbu, kokia transporto priemone žmogus išvyko“, – aiškina A. Pacevičius.

Oficialioje statistikoje – Turkijos triumfas

Deja, pavežėjų skaičiavimai negali parodyti turistų kelionių srautų skaičių. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, antrą praėjusių metų ketvirtį (balandžio-birželio mėnesiais) iš šalies išvis išvyko 507 tūkst. turistų.

Daugiausiai jų (66,5 tūkst.) vyko į Turkiją. Populiariausios kryptys po jos buvo Latvija (65,5 tūkst.), Jungtinė Karalystė (60,8 tūkst.) bei Lenkija (49,2 tūkst.).

„Verta pažymėti, kad programėlės duomenų statistika atspindi tik tam tikro gyventojų segmento pasirinkimus. Vien tai, jog platforma šiuo metu veikia septyniuose Lietuvos miestuose, apriboja vedamos statistikos apimtį. Tačiau kuo labiau į savo buitį ir tuo pačiu keliones integruojame technologijas, tuo daugiau jos gali pasakyti apie mūsų įpročius ir nuspėti, kas kelionėse svarbiausia – šiuo atveju matome, kad tai dažnai būna tiesiog noras atvykus svetur rasti patogų būdą judėti mieste su pavežėju“, – sako „Bolt“ vadovas Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Komentarai