5 meilės miestai, metantys iššūkį Paryžiui

Vyro ir moters rankos, sujungtos į širdies formą ir Eifelio bokštas fone. Tipinė nuotrauka, kurią galima rasti kone kiekvienos įsimylėjėlių poros albume. Neretai poros pirmoji kelionė svetur ir būna į Paryžių – miestą, tituluojamą Europos meilės sostine. Skamba banaliai, o gal tiesiog šiame mieste jau ne kartą lankėtės ir norite patirti naujų įspūdžių? Paryžius turi ne vieną konkurentą, taip pat galintį drąsiai vadintis meilės miestu.

Verona

Garsiojo Viljamo Šekspyro plunksna, pasakodama apie tragišką Romeo ir Džuljetos istoriją, būtent Veroną pasirinko pagrindiniu veiksmo centru. Šiandien šią literatūrinę istoriją galima išgyventi patiems, vaikščiojant siauromis miesto gatvėmis ar užsukus į Džuljetos namus. Jei žemėlapyje reiktų pažymėti romantiškiausią vietą, tikėtina, jog Verona būtų vienas dažniausiai pasirenkamų variantų.

Venecija

Piršlybos sėdint gondoloje, plaukiančioje pro siauras Venecijos gatveles: būtų įdomu pamatyti moterį, kuri „neištirptų“ prieš tokį pasiūlymą bei dar labiau pritrenkiantį šio įgyvendinimo scenarijų. Venecija – ne tik savo unikalia architektūra bei gamta vienas gražiausių, bet ir romantiškiausių Europos miestų. Ne veltui garsusis Venecijos karnavalas dažniausiai vyksta per Valentino dieną. Tai – puiki idėja sparčiai artėjančios įsimylėjėlių šventės paminėjimui.

Roma

Roma – meilės miestas: tiek vienam, tiek kitam dažnai „klijuojama“ amžinumo etiketė (Amžinasis miestas, amžinai trunkanti meilė). Maža sąsajų? Iškalbinga ir pati žodžio sandara: skaitant „Roma“ iš kito galo, gauname „Amor“, kas ir reiškia meilę. Romantika alsuoja iš visas miestas, pradedant įspūdinga, seniausius laikus menančia architektūra ir baigiant gamtos objektais.

Londonas

Taip, tas niūrus miestas, kurį visi keiksnoja dėl nesibaigiančio lietaus – vienas iš rimčiausių Paryžiaus konkurentų. Tik įsivaizduokite, kaip romantiška būtų, susiglaudus po skėčiu ir susikibus rankomis, žingsniuoti Temzės pakrante ir klausyti meilės kupinų gatvės muzikantų dainų. Londone įsimylėjėliams tikras rojus: čia pilna jaukių kampelių, kuriuose galima dviese ramiai pasėdėti.

Marakešas

Nors ir ne Europos miestas, tačiau europiečiams nesunkiai pasiekiamas. Tai – variantas alternatyvios romantikos išsiilgusiems. Architektūra čia unikali, gamta  išskirtinė, o žmonės – kur kas labiau atsipalaidavę ir besišypsantys. Jei reikia naujų potyrių santykiuose, Marakešas tikrai turi ką pasiūlyti.

Šis romantiškasis penketukas – tikrai stipri alternatyva Paryžiui, įsikibusiam į savo, kaip meilės miesto, titulą. Tiesa, norėdami išrinkti savo širdžiai artimiausią variantą, turite aplankyti juos visus. Tai – puikus kelionės Valentino dienai planas net kelioms Valentino dienoms (ar kitoms asmeninėms meilės šventėms) į priekį.

 

Komentarai