Slidinėjantieji Austrijoje gali rinktis naują kryptį – Karintiją


Slidinėjantieji Austrijoje gali rinktis naują kryptį – Karintiją

Daugeliui slidininkų iš Lietuvos dar neatrasto Austrijos regiono Karintijos išskirtinumas – pavydėtinas trasų ir kitų žieminių pramogų universalumas. Karintijos kurortuose gausu visame pasaulyje žinomų modernių slidinėjimo kurortų, kurie tinka kiekvienam – nuo pradedančiojo ar slidinėjančiojo su šeima iki jau patyrusio kalnų vilko. Visai netoli – Italija ir Slovėnija, kur taip pat galima užsukti ar ant slidžių, ar važiuote. O kur dar naktinės ar lyguminėms slidėms skirtos trasos, atviri baseinai tiesiog kalno papėdėje ir dar daug kitų idėjų ką nuveikti kalnuose.

Slidinėti mėgstančių lietuvių Karintija laukia iškart po Naujų metų – išbandyti trasas galima jau nuo sausio. Tiesioginiai skrydžiai į Karintijos regioną, Klagenfurtą, prasidės sausio 6 dieną. Iš Klagenfurto greitai pasiekiami keli populiarūs slidinėjimo kurortai: Bad Klainkirchaimas, Nasfeldas ar Kačbergas. Visi jie pasaulyje garsūs dėl skirtingų priežasčių.

Antai Bad Klainkirchaime vyko „World Cup“ (Pasaulio taurės) slidinėjimo čempionatas, todėl kurortas išsiskiria trasų kokybe, patogiais keltuvais, puikiai išvystyta infrastruktūra ir viešbučių gausa.

Nasfeldas išgarsėjo po to, kai čia sėkmingai buvo surengtas snieglentininkų čempionatas. Šis kurortas, įsikūręs prie pat šalies sienos su Italija, garsėja moderniosiomis technologijomis ir sniegą poilsiautojams garantuoja net iki balandžio mėnesio.

Tuo tarpu Kačbergas yra puikiai pritaikytas šeimyniniam, taip pat įsimylėjėlių poilsiui, ir siūlo itin netikėtas romantiškas  galimybes. Pavyzdžiui, susituokti kalnuose.

Kodėl Karintija?

Nepaisant to, kad Karintijos regionas ir jame esantys slidinėjimo kurortai pakankamai gerai žinomi visame pasaulyje, tai nėra masinis slidinėjimo turizmo centras – žiemos sporto aistruolių čia susirenka ne per daug. Be abejonės, čia atvykusiems slidininkams tai – pranašumas: juk trasose nepritrūksta erdvės, o ir eilės prie keltuvų nesidriekia.

Karintijos regiono kurortai ypač vertinami ir tų, kurie nuo kalno čiuožia snieglentėmis. Pavyzdžiui, Nasfelde ir Bad Klainkirchaime net įrengti snieglentininkų parkai. Be to, dėl Nasfelde vykusio snieglentininkų čempionato kurorte įrengta ypač patraukli „Funslope“ trasa.

Šis regionas taip pat išsiskiria gerais keltuvais bei jų gausa. Pavyzdžiui, Nasfelde yra net 30 keltuvų, tarp jų daug gondolinio tipo, o Bad Klainkirchaime – 25. Visai šalia keltuvų įsikūrę ir viešbučiai. Vadinasi, poilsiautojai nepatiria jokio vargo – slides „apsiauti“ gali iškart išėję iš namų, ir nieko čia keisto, jei ir iki parduotuvės ne nueisite pėsčiomis, o nučiuošite… 

Maža to, Karintijoje nuolat lepina geras oras, mat regionas yra Pietuose, jis laikomas pačiu saulėčiausiu visoje Austrijoje. Dėl to Bad Klainkirchaime ypač populiarios gultais nusėtos poilsio erdvės – jei kartais užsimanytumėte tiesiog atsipalaiduoti ir pasilepinti saulės voniomis. Pageidaujantiems į namus parsivežti viso kūno įdegį rekomenduojama į trasas pasiimti ir paplūdimio drabužius, nes deginimasis kalnuose – anaiptol ne ekstremalų pramoga. Kalnuose įsikūrusiose kavinėse ar šiaip laisvalaikio zonose tam sudarytos puikios sąlygos – gultai patogiai išsitiesti ir apsaugos nuo vėjo.

Ką veikti nulipus nuo slidžių?

Turbūt kaip jokiame kitame regione Karintijoje slidinėjimas varžosi su gausiausia pramogų alternatyva, skirta norintiems pailsėti nuo slidžių ar net neslidinėjantiems apskritai. Pavyzdžiui, Bad Klainkirchaime yra įrengti net 2 terminiai baseinai – „Thermal Romerbad“ ir „Therme Kathrein“.

Dėl pramogų gausos Karintijoje itin gerai jausis šeimos su vaikais. Jos turės progą išbandyti nuotykių kupinus pasivaikščiojimus avint sniego batus, aplankyti haskių fermas bei žirgynus ir pasivažinėti šunų arba žirgų kinkiniais. Užkietėjusiems gamtos ir gyvūnų mylėtojams taip pat siūloma sudalyvauti gyvūnų stebėjimo žygiuose, apsilankyti parkuose – jie atskleis ne tik tikrąjį kalnų, bet ir juose esančios faunos grožį.

Taip pat iš Karintijos regiono labai patogu vykti į ekskursijas – iki Venecijos nukaksite greičiau nei per 6 valandas, visai šalia yra Liubliana, Triestas ir Pušuto regionas.

Ypatingą pasiūlymą poilsiautojams paruošęs Kačbergo kurortas – siūlo susituokti kalno viršūnėje, nuo kurios matyti penktadalis visos Austrijos teritorijos.

Vietos virtuvė – dar viena pramoga kalnuose. Karintijoje didele skanaus patiekalo porcija galima pasimėgauti už palankią kainą. Meniu didelę įtaką daro šalia esanti Italija: greta sultingų austriškų dešrelių, šnicelių ir štrudelių rasite ir įvairių makaronų, picų, lazanijų pasiūlymų.

Informacija kilometrais

Nasfelde slidinėjimo zona tęsiasi net 110 km, Bad Klainkirchaime – 100 km, o Kačberge – 70 km.

Ilgiausia trasa Nasfelde siekia net 12 km. Lyguminių slidžių trasos čia tęsiasi 50 km. Kurorte gausu vietų, kur galima čiuožti bekele, be to, yra galimybė vienu čiuožimu pabuvoti dviejose šalyse: vienoje iš trasų pasukus į kairę tebesi Austrijoje, o dešinę – jau Italijoje. Nasfelde veikia ir naktinės trasos. 85 proc. trasų, esant reikalui, galima padengti dirbtiniu sniegu.

Bad Klainkirchaime, kur slidinėjimo zona tęsiasi 100 km, galima čiuožti čempionatams skirta trasa. Lyguminių slidžių trasa tęsiasi 8 km ir yra 1100 m aukštyje, ji jungiasi su 42 km besitęsiančiomis lyguminėmis trasomis „Romerloipe“. Daugiau nei 85 proc. trasų šiame kurorte taip pat galima padengti dirbtiniu sniegu.

Pranešimą paskelbė : – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Komentarai