Kelionė į Jordaniją – ieškantiems naujų, tačiau saugių potyrių

Jei Turkija, Egiptas ar Kipras yra kurortai, tautiečių išmaišyti skersai išilgai, tai Jordanija – kampelis, daugeliui mūsų vis dar neatrastas. Jordanija – Artimuosiuose Rytuose įsikūrusi islamistinė valstybė, turinti tokius kaimynus kaip Sirija, Irakas, Saudo Arabija, Pietų krantas bei Izraelis.

Traukia rytų šalių kultūra, gamta bei architektūra, tačiau nerimas, susijęs su galimais pavojais minėtose šalyse, nugali smalsumą? Tuomet Jordanija – variantas kaip tik jums.

Jordanija kur kas liberalesnė, šiuolaikiškesnė bei saugesnė šalis turistams, išsaugojusi gerą „žiupsnį“ arabiškos kultūros.

Pateikiame vietų TOP5‘tuką, kurias, atvykus į Jordaniją, derėtų aplankyti.

Negyvoji jūra

Dalį Jordanijos pakrantės skalauja Negyvoji jūra, dėmesį pritraukianti ne vien išskirtiniu pavadinimu. Žvelgiant geografo akimis, tai – pati žemiausia vieta pasaulyje, esanti net 430 metrų žemiau jūros lygio. Negyvosios jūros vanduo, priešingai nei galima būtų spręsti iš pavadinimo, gausus sveikatai naudingų mineralų, o itin didelis druskos kiekis suteikia galimybę plūduriuoti vandens paviršiuje. Ne ką mažiau intriguoja ir religinis faktas: teigiama, jog būtent Negyvojoje jūroje buvo pakrikštytas mūsų išganytojas Jėzus.

Amanas

Užsukti į Amaną verta ne tik dėl to, jog tai – šalies sostinė. Tai – šalies miestas, išryškinantis islamo šalims būdingą kontrastą: šalimai vaikščioja laisvų europietiškų pažiūrų ir griežtų religinių taisyklių sukaustyti gyventojai. Istorijos bei architektūros gerbėjai bus sužavėti apsilankę Romos amfiteatro griuvėsiuose ir citadelėje.

Dykumų pilys

Keliaujant į Rytus nuo Amano, galima susipažinti su dar vienu unikaliu Jordanijos architektūros palikimu – Dykumų pilimis, tarnavusiomis kaip gynybiniai statiniai bei kalifų „viešbučiai“ šių kelionių metu.

Vadi Rumas

Vadi Rumas – tai dykumų slėnis, dėmesį prikaustantis ne tik įspūdingais peizažais, bet ir dykumoms nebūdinga oranžine spalva. Šioje dykumoje driekiasi ne įprastos kopos, o natūraliai susiformavę smiltainio kalnai bei uolienos iš granito. Jei, lankantis Vadi Rume, pamatysite kupranugarių vilkstinę ir greta einančius žmones, žinokite, jog tai – ne miražas, tačiau beduinai – dykumos klajokliai, neretai sutinkami šioje teritorijoje.

Petra

Jei nebuvai Petroje, galima sakyti, jog Jordanijoje nesilankei. Kuo gi ypatingas šis miestas?

Tai – vienas iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų, unikalus dėl olose iškaltų kapaviečių, skulptūrų bei spalvų, besikeičiančių priklausomai nuo šviesos srauto. Pažinčiai su šiuo miestu derėtų skirti bent vieną dieną. Didesnių bei mažesnių lankytinų objektų čia yra net apie 800. Norint neprarasti progos aplankyti pačius unikaliausius, prieš kelionę derėtų atlikti namų darbus ir šiais pasidomėti plačiau.Booking.com

Galbūt Jordanija – ta šalis, kurią įtrauksi į savo ateinančių metų kelionių planus? Tuo labiau, jog pagal kelionių tendencijas, tai bus dažnai tarp lietuvių aptariama kelionių kryptis.

Komentarai